ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 14:55

Muğla’da 145 bin 672 öğrenci karne aldı


Muğla’da 2012-2013 eğitim öğretim yılı sonunda 703 okulda toplam 145 bin 672 öğrenci karne sevinci yaşadı.

Engelli öğrencilerin eğitim gördüğü Eğitim Uygulama ve İş Eğitimi Merkezi’nde düzenlenen karne törenine Vali Mustafa Hakan Güvençer, Belediye Başkan Vekili Yavuz Kayı, Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nazif Ekici, İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan, şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi Müdürü Ercan Kılıç, yaptığı açılış konuşmasında, 2006 yılında açılan okulun 2010 yılında yetersiz kaldığını söyledi. Kılıç, "Otizm olan çocuklar için 2 derslik, orta-ağır düzeydeki engelli çocuklar için 3 atölye dersliği, 23 yaş ve üzeri olanlar için de Hayat Boyu Öğrenme Projesi çerçevesinde 1 atölye dersliği açılması için hayırsever işadamı Abdurrahim Tuna’nın 350 bin TL’lik katkısı ile toplam 619 bin TL’ye ek bina yapıldı." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar ise 2012-2013 döneminde il genelinde resmî ve özel olmak üzere toplam 703 okulda 145 bin 672 öğrencinin eğitim ve öğretim gördüğünü belirtti. Çınar, 703 okulda 9 bin 559 öğretmen görev alırken, bu okulların lise son sınıflarından yaklaşık 7 bin 600 öğrencinin, ortaokullardan ise yaklaşık 10 bin 900 öğrencinin mezun olduğunu kaydetti.

Vali Mustafa Hakan Güvençer de bir yıllık emeğin sonunda öğrencilerin karnelerini alacağını ifade ederek, "Çocuklarımız uzun bir eğitim ve öğretim yılının sonunda bugün itibari ile karnelerini alarak tatile çıkıyor. Bunun yanında Muğlalı hayırsever vatandaşımız Abdurrahim Tuna tarafından babası adına yaptırılan Eğitim Uygulama Okulu ve İş Merkezi ek binasının da açılışını yapacağız. Ne mutlu ki babasının adını bu okulda yaşatacak. Babası adına çok hayırlı bir iş yaptı. Aslında bu okulumuz bizim için çok önemli. Özellikle anne ve babaları ile okul öğretmen ve idarecilerini gösterdikleri hassasiyet ve özveri nedeniyle teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından engelli öğrenciler yöresel halk oyunu gösterisi yaptı. Protokol üyeleri tarafından hayırsever işadamı Abdurrahim Tuna tarafından babası adına yaptırılan Osman Nuri Tuna ek binasının açılışı yapıldı. Açılış sonrası anne ve babaların da katıldığı törende engelli çocukların karneleri Vali Güvençer ve protokol üyeleri tarafından dağıtıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER