ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 22:26

Muğla SGK internetten canlı destek verecek

Muğla SGK internetten canlı destek verecek


SGK Muğla İl Müdürlüğü, daha hızlı hizmet sunmak amacıyla geliştirdiği ''Canlı Destek Birimi'' projesi kapsamında, vatandaşların sorularını internet üzerinden cevaplıyor. SGK İl Müdürü Ayhan Dorum, düzenlediği toplantıyla kamu kurumlarında ilk defa uygulamaya koyulan bu projeyi tanıttı.

Büyükşehir statüsü kazanan Muğla'nın 840 bin nüfusa sahip olduğunu ve il genelinde yaklaşık 190 bin sigortalı bulunduğunu kaydeden Dorum, “Muğla'da 190 bin sigortalının 56 binini Bağ-Kur, 32 binini ise Emekli Sandığı çalışanı oluşturuyor. Kış aylarında sigortalı sayımızın 210 binlere çıkmasını hedefliyoruz. Bu anlamda ekip arkadaşlarımızla ilimizdeki istihdamı artırmaya gayret edeceğiz.'' dedi.

İl Müdürü Dorum, vatandaşların işini kolaylaştırmak için aylardır çalıştıklarını, sonunda geliştirdikleri proje sayesinde işverenler, çalışanlar ve emeklilere hitap eden Canlı Destek Birimi'ni uygulamaya koyduklarını belirtti. Kurumlarının internet sayfasına giren vatandaşların, her türlü sorularını internet üzerinden chat yapar gibi çalışanlarına iletebileceğini anlatan Dorum, ''Halkımız evinde, işyerinde oturduğu yerden sitemize girerek ne kadar sigorta günü var, emekli olduğunda ne kadar maaş alabilir, işverenin ne kadar borcu var, bu ay emekli maaşında ne kadar ilaç kesintisi yapılmış gibi her türlü işlemi sorarak anında cevap alabiliyor.

Canlı Destek Birimi'nde şu an ikisi erkek olmak üzere üç personelimiz soruları yanıtlıyor. Talebe göre çalışan sayısını arttırabiliriz.'' şeklinde konuştu. Canlı Destek Birimi uygulamasının, yaptıkları araştırmalara göre ilk kez Muğla'da uygulandığını ifade eden Ayhan Dorum, bundan dolayı mutlu olduklarını söyledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER