ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 18:18

Müftüden kanın durması için duaya davet

Müftüden kanın durması için duaya davet


 Mardin Müftüsü Dursun Ali Coşkun, "Bu Mevlid Kandili'nin gönlümüzdeki Resulullah(SAV) sevgisinin artmasına ve kardeşlik bağlarımızın güçlenmesine vesile olmasını diliyorum. Bu günlerde bölgede kanın durması, barışın ve huzurun yeniden tesisi için bu mübarek günde herkesi duaya davet ediyorum." dedi.

Coşkun, yarın kutlanacak Mevlid Kandili nedeniyle yaptığı açıklamada, bölgede yaşanan şiddetin sona ermesi ve barışın yeniden tesisi için herkesi bu mübarek günde dua etmeye çağırdı. Hazreti Muhammed'in(SAV ) doğruluk, nezaket, güvenirlik, adalet, hoşgörü ve cömertlik gibi davranışlarıyla insanlara örnek olduğunu belirten Mardin Müftüsü Dursun Ali Coşkun, yeryüzünde önemli gelişmelere vesile olan kutlu doğumun insanlık tarihinin en önemli olaylardan biri olduğunu söyledi. Hz. Muhammed'in 23 yıllık peygamberlik dönemi boyunca putperestliğin yerine tevhidi, zulmün yerine adaleti, düşmanlığın yerine kardeşliği, sürtüşmenin yerine dayanışmayı getirdiğini belirten Coşkun, "Bu Mevlid Kandili'nin gönlümüzdeki Resulullah sevgisinin artmasına ve kardeşlik bağlarımızın güçlenmesine vesile olmasını diliyorum. Bu günlerde bölgede kanın durması, barışın ve huzurun yeniden tesisi için bu mübarek günde herkesi duaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

Ülkemizin her yerinde olduğu gibi Mardin’de de Mevlid Kandili'nin coşkuyla kutlanacağını ifade eden Coşkun, şöyle devam etti: "Bizlerin mübarek kandil gecelerini ihya edip, onların feyiz ve bereketinden istifade etmek için duaya yönelmemiz gerekir. Resulullah (SAV) ve kutlu ashabının yaşantılarından ders almak ve saadet asrındaki güzellikleri günümüze taşıyabilmek, hepimiz için bir mutluluk vesilesi olacaktır. Ayrıca tüm insanlık için en güzel örnek olan Sevgili Peygamberimizin rehberliğine ne ölçüde ittiba ettiğimiz de bu vesileyle yeniden gözden geçirilmiş olacaktır." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER