ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2013 Cumartesi 17:11

Mudanya'da hijyen eğitimleri başladı

Mudanyada hijyen eğitimleri başladı


BURSA (CİHAN)- Bursa'nın Mudanya ilçesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Mudanya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen hijyen eğitimlerinin ilk etabı gerçekleştirildi.

Mudanya Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda gerçekleşen ve ilçedeki unlu mamul üretimi yapan, satan işyerleri sahipleri ve çalışanlarına yönelik düzenlenen hijyen eğitimlerine yaklaşık 60 kişi katıldı.

Gıda hijyeninin, gıda maddelerinin güvenilir olarak tüketime sunulması için gıda zincirinin safhalarında alınan önlemleri kapsadığını belirten Mudanya Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Şefik Çınar, alınması gereken tedbir ve önlemleri paylaştı. Gıda üreticilerinin çevre, sosyo-ekonomik ve kültürel etmenler ile biyolojik ve fiziksel çevre ile gıda kirlenmelerine karşı önlemler alması gerektiğini belirten Çınar, "Ancak yaşamımızın temel maddesi olan gıdalar, bazı durumlarda kirlenebilmekte, zararlı hale gelebilmekte ve sağlığımız için gizli bir tehlike oluşturabilmektedir." dedi.

"CEZALAR BÜYÜK OLACAK"

Eğitimlerin önemine vurgu yapan Mudanya Esnaf Teşkilatları Başkanı Emir Ali Usta ise hijyen eğitimlerinin zorunlu olduğunu ve denetlemelerde belgesi olmayanların ceza alacağını hatırlattı. Esnaf teşkilatları olarak esnafın her zaman yararına işler yaptıklarını ifade eden Usta, bu eğitimlerin devam edeceğini belirterek, eğitimleri almayan gıda işletmecilerinin kendileriyle irtibata geçmelerini istedi. Usta, eğitimlerin tamamlanmasının ardından sertifika verileceğini duyurdu. CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER