ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 14:03

Mudanya İskelesi 14 yıl sonra halka açılıyor


Bursa'nın Mudanya ilçesindeki sahil bandı, 14 yıl sonra yeniden halka açılıyor. İskele, 1999 yılında İmralı Adası ile irtibatın sağlanması amacıyla kapatılmıştı.

    Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya ve Güzelyalı sahillerine değer katmak amacıyla hazırlanan Mudanya Sahil Projesi’nde en önemli engel aşıldı. Mudanya Belediyesi önünde bulunan ve 1999 yılında İmralı Adası ile irtibatın sağlanması için sahil bandı yürüyüş yolu üzerine kurulan askeriyeye ait irtibat noktalarının kaldırılması için yapılan çalışmalarda sona gelindi. Arama noktası ve irtibat noktası olarak kullanılan iki binanın iskele üzerine yeni yaptırılan prefabrik binaya taşınması için son hazırlıklar yapılarken, binaların taşınmasıyla yaya yolu üzerine bulunan demir parmaklıklar kaldırılacak ve sahil bandı üzerindeki yaya yolu da 14 yıl aradan sonra yeniden yayalara açılmış olacak.

    Mudanya Belediye binası önündeki İmralı İrtibat noktasında devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Seyfettin Avşar, Genel Sekreter Yardımcıları Bayram Vardar ve Mustafa Altın ile birlikte sahil projesiyle ilgili son değerlendirmeleri yaptı.

    İmralı Adası ile bağlantının sağlanması amacıyla 14 yıl önce sahil bandı üzerindeki yaya yolunun demir parmaklıklarla kapatılarak askeriyeye ait arama ve irtibat noktalarının kurulduğunu hatırlatan Başkan Altepe, "Bu 2 noktanın kaldırılması için başlattığımız çalışmalarda artık sona geldi. İrtibat noktaları iskele üzerine yapılan prefabrik binaya taşınacak. Bu binada son hazırlıklar yapılıyor. Önümüzdeki günlerde irtibat noktaları yeni yerine taşınacak ve yaya yolu üzerinde kalan iki bina kaldırılacak. Sahil dolusuyla ilgili ihaleye de çıktık. Çalışmaları Belediye binası ile Mütareke Evi arasında kalan bölümde başlatacağız. İnşallah kısa sürede Mudanya hak ettiği projeye kavuşacak." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER