ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Şubat 2013 Pazar 16:50

"Mudanya, Bursa'nın gurur abidesidir"

"Mudanya, Bursanın gurur abidesidir"


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, seçim öncesi Mudanya için verdikleri sözlerin çoğunu yerine getirdiklerini, gerçekleştirilemeyen sözlerin ise izin prosedürlerine takıldığını söyledi. Başkan Altepe, "Mudanya için verdiğimiz sözlerin çok ötesinde hizmetler ürettik. Sözlerimiz arasında İstanbul´a gemi koymak yoktu, gemi koyduk. Böylelikle Bursa, Türkiye gündemine girdi." dedi.

Altepe, AK Parti Mudanya İlçe Teşkilatı´nın Uğur Mumcu Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilen danışma meclisi toplantısında konuştu. AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Kadir Kahraman´ın ev sahipliği yaptığı toplantıya Başkan Altepe´nin yanı sıra AK Parti Bursa milletvekilleri İsmet Su, Mustafa Öztürk, Canan Candemir Çelik, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk ve Tirilye Belediye Başkanı Ali Turan da katıldı.

Büyükşehir Belediyesi´nin tarihindeki en büyük çıkışı İstanbul´a deniz otobüsü seferleri koymakla yaptığını ve bu girişimin Bursa´yı Mudanya nezdinde Türkiye gündemine taşıdığını vurgulayan Başkan Altepe, bu tür yatırımların Mudanya´nın turizm kenti olma potansiyelini ortaya koyduğunu ifade etti. İstanbul´a her gün karşılıklı 2 sefer yapan Bursa Deniz Otobüsleri´nin ortalama 1000 yolcu taşıdığını ve bu sayının yaz ayları itibariyle 4 bine çıkmasını hedeflediklerini belirten Başkan Altepe, "Bundan sonraki hedefimiz inşallah, mart ayının ilk haftasında deniz uçaklarını bu körfezden İstanbul´a kaldırmak ve 15 dakikada indirmek olacak. Önümüzdeki ay Mudanya ve Bursa, muhtemelen yine Türkiye gündemine girecek." diye konuştu.

"SAHİL PROJESİ BAŞLIYOR"

Altepe, Mudanya´da yapılması planlanan ve seçim sözleri arasında yer alan sahil projesine de değindi. Seçim öncesi verdikleri sözlerin çoğunu yerine getirdiklerini, yerine getirilemeyen sözlerin de izin prosedürüne takıldığını vurgulayan Altepe, şunları kaydetti: "Türkiye şu anda en parlak dönemini yaşıyor çünkü iktidarda tek parti var. Güçlü bir başbakan, güçlü bir bakanlar kurulu, hükümet var. Şartlar uygun olsa da izin almamız şartlar kadar kolay olmuyor. Sahil projesiyle ilgili çalışmalarımızı ilk günden itibaren aynı kararlılıkla sürdürüyoruz. İmralı İskelesi´yle ilgili izinleri aldık. İnşallah ilgili bakanlık onayından sonra, sahil projemize de en kısa zamanda başlayacağız. Fore kazıkları, art niyetli bazı kişilere inat Mudanya sahillerine çakacağız."

Yerine getirilen seçim sözlerine de yer veren Altepe, ´Bizim için büyük bir heyecan´ dediği Mudanya´nın gerçekleştirilen hizmetlerle Bursa´nın gerçek bir vitrini olacağını kaydetti. Mudanya´nın en iyi olması için ne gerekiyorsa Büyükşehir Belediyesi olarak yapmaya çalıştıklarını, başta tarihi eserler, yollar ve kavşaklar olmak üzere verdikleri desteklerle ilçede sürdürülen alt ve üst yapı çalışmalarına hareketlilik kazandırdıklarını vurgulayan Başkan Altepe, "Tren istasyonuyla start alan faaliyetlerimiz, Çakal ve Bademli derelerinin ıslah edilmesiyle devam etti. İlk kez bizim dönemimizde yapılan ıslah çalışmaları sayesinde dereler, şehir suyuyla buluşmuş oldu. Zeytin Hali´ni düzenleyerek yeniden hizmete aldık. Geçtiğimiz hafta içerisinde de Hasan Paşa Hamamı´nın restorasyon çalışmalarını başlattık. Önümüzdeki günlerde ise Tahir Ağa hamamlarının restorasyon çalışmalarına start vereceğiz. Diğer projeler de prosedürler aşıldıkça peyderpey gerçekleşecek." ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER