ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 12:53

Mudanya-Bursa arası ulaşım zamlandı


Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kurul kararıyla, Mudanya-Bursa ve Mudanya-Güzelyalı arasındaki yolcu taşıma ücretlerine zam yapıldı.

Bugünden itibaren geçerli olan yeni tarifeye göre, Mudanya 23 Nolu Minibüsçüler Kooperatifi tarafından yapılan toplu taşıma ücretlerine yüzde 10 ile yüzde 15 arasında zam uygulanırken, öğrenci kartlarına da sınırlama getirildi.

ŞEHİRİÇİ TARİFE OKULLARIN KAPANMASIYLA UYGULANACAK

Buna göre Mudanya-Bursa hattında tam yolcu ücreti 2,5 TL’den 2,75 TL’ye, öğrenci ise 1,60 TL’den, 1,80 TL’ye çıkarıldı. Okulların kapanmasıyla devreye girecek Mudanya-Güzelyalı hattındaki şehir içi ulaşım ücretleri de 1,25 TL olan tam yolcu 1,40 TL, 0,75 TL olan öğrenci fiyatı ise 0,90 TL olacak. Yeni fiyat tarifesiyle birlikte minibüslerde, öğrenci indiriminin sadece Bursa merkez ve ilçeleri eğitim kurumlarının öğrenci kartlarına uygulanacağı belirtilirken, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakülteleri dahil Bursa dışındaki tüm öğrenci kartlarının geçersiz olduğu bildirildi.

Hatırlanacağı üzere, UKOME, 23 Nolu Minibüsçüler Kooperatifi’nin güzergâhındaki hatlarda son olarak geçtiğimiz yıl mart ayında zam yapmıştı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER