ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 15:38

Mudanya Belediyesi'ndeki mali operasyonda tutukluluğa devam kararı çıktı

Mudanya Belediyesindeki mali operasyonda tutukluluğa devam kararı çıktı


Bursa Mudanya Belediyesi’ne düzenlenen mali operasyonda ‘yolsuzluk’ iddiasıyla tutuklanan aralarında iki belediye başkan yardımcısı ve bir belediye meclis üyesinin olduğu 17 kişiden 16’sının tutukluluğuna devam kararı verildi.
Mudanya Cumhuriyet Savcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen mali operasyonda 24 Eylül'de tutuklanan 17 kişiden 16’sı, ‘aylık tutukluluk’ incelemesi için adliyeye getirildi.
Aralarında Mudanya Belediye Başkan Yardımcısı K.S. ve Mali Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı H.A. ile aynı davada yargılanan Belediye Meclis Üyesi A.K. ve diğer 13 kişi, Bursa Ceza ve Tevkif Evi’ne ait iki ring aracıyla birlikte geldiği Mudanya Adliyesi’ne arka kapıdan sokuldu. Adliyeye avukatları ile beraber gelen tutuklu yakınları ise, hem seslerini duyurmaya çalıştı hem de tutukluların iptali için mahkemeye dilekçe verdi.
Mudanya Sulh Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkan şahısların tutukluluklarının devamına karar verildi. Tutuklanmaları talep edilen kişilerin 'rüşvet almak vermek', 'nitelikli zimmet', 'rüşvete aracılık etmek' ve 'suç işlemek için örgüt kurmak', 'Vergi Usul Kanunu'na muhalefet' gibi suçları olduğu öğrenildi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER