ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 20:51

MTSO'da meslek komiteleri seçimleri yapıldı


Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO ) meslek komitesi ve meslek üyeleri seçimleri, Belediye Fuar Merkezi’nde yapıldı. 4 bin 419 üyenin bulunduğu MTSO'da, 25 meslek komitesi ile 66 meclis üyesi seçildi. Bir önceki seçimde ise 32 meslek komitesi ve 75 meclis üyesi seçilirken, bu seçimde ise meslek komitesi ve meclis üyesi sayısı azaldı.

Başkan adaylarından Abdurrahim Arslan, 16. meslek komitesinde olan Plastik, Metal Sanayi ve Ticareti Komitesi’nde Ethem Öztaş’a karşı kaybetti. Meclise giremeyen Arslan, başkan olma şansını da kaybetti. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Cemal Sait Türek’in sahibi olduğu Yonca Gıda Genel Müdürü Rıza Seyyar ise seçimi 22. Meslek Komitesi’nde Gürkan Atılgan’a karşı kaybederek, meclise girme şansını yitirdi. 25 meslek komitesinden 24’ünü MTSO Başkanı Bülent Koşmaz’ın ekibinin bulunduğu komiteler alırken, sadece 25. meslek komitesi olan Mobilya İmalatı ve Ticareti Komitesi’nde Ömre Yılmaz’ın listesine karşı Hüseyin Işıkal, Mehmet Davşan kazandı.

Seçim sonrası gazetecilere açıklamada bulunan MTSO Yönetim Kurulu Başkan Bülent Koşmaz, “MTSO’nun genel kurulunu gerçekleştirdik. Bu bizim için bir anlamda geçtiğimiz 4 yıllık çalışma döneminin imtihanıdır. Bu imtihanı başarıyla geçtik. Gayemizi hizmet etmekti. Bu dönemde daha fazla hizmet etmek için çalışacağız. 25 meslek komitesinde seçim yapıldı. Bazı gruplarda çift liste olmasına rağmen olumlu, barış içerisinde, hoşgörü içerisinde bir seçim gerçekleştirdik. Bunu sağlayan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu seçim sonucunda biz kazandık yerine, 'Manisa ve Manisa ekonomisi kazandı' demek daha doğru olur. Burada 25 meslek grubundan 24’ünü aldık. Bizimle çalışacaklarını, bizim karşımızda olmadıklarını söylemişlerdi. Önümüzdeki dönemde huzurlu bir MTSO göreceğiz. Geçtiğimiz yıllardaki acıları, sıkıntıları bu seçimde yaşamadık.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER