ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 15:51

MTO Başkanı Sinecem'den Ali Çelik'e plaket

MTO Başkanı Sinecemden Ali Çelike plaket


 Muş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şihmus Sinecem, KOSGEB Muş Hizmet Merkezi Müdürü iken KOSGEB Daire Başkanlığı tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi KOSGEB Teknoloji Geliştirme Merkezi Başkanlık Müşavirliği'ne atanan Ali Çelik'e teşekkür plaketi verdi.

Kentte veda turlarına başlayan Çelik, dün Muş Ticaret ve Sanayi odası Başkanlığı'nı ziyaret etti. Bir süre Sinecem ile sohbet eden Çelik, atamasının çıktığını ve birkaç gün sonra Muş’tan ayrılacağını ifade etti.

Çelik’in yaklaşık 15 aydır Muş’ta Muşlulara, girişimcilere hizmet ettiğini belirten Sinecem, MUŞ TSO olarak kendisine bir plaket verdiklerini söyledi. MUŞ TSO üyelerine, girişimcilere KOSGEB’in çok iyi tanıtıldığını belirten Sinecem, bunda da Ali Çelik’in önemli hizmetler yaptığını söyledi.

Çelik’in Muş’ta sürdürdüğü başarılı çalışmaların İstanbul’da da sürdürülmesini temenni eden Sinecem, Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı olarak açtıkları girişimcilik kurslarında da kolaylık sağladıklarını söyledi.

Muş’ta KOSGEB’in kurulmasından sonra ilk atanan müdür olduğunu belirten Ali Çelik, girişimcilik konusunda Muş’un önemli mesafeler kat ettiğini belirten Ali Çelik, “Muş Ticaret ve Sanayi Odası’nın her zaman desteğini arkamızda hissettik. KOSGEB desteklerinde Muş 78’inci sırada iken 62’inciliğe kadar yükseldi. Bunun 49’uncu sıraya gelmesini umut ediyoruz. Girişimcilik konusunda önemli hamleler yaptınız. 5’inci kursunuzu yapıyorsunuz. Diğer STK’larla kurslar yaptık. Her köye bir girişimci kapsamında İŞKUR ile girişimcilik kursları düzenledik. Muş’ta KOSGEB’in yapılandırılması tamamlandı. Buradaki ekibin daha güzel hizmetleri başaracağına inanıyorum. Tekrar verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER