ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 16:32

MSKÜ Yaşam Parkı'nın sakinleri geldi


 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı'ndan alınan 4 ceylan, 2 cüce keçi, 2 kırmızı altın sülün, 2 yeşil başlı ördek ve 2 bıldırcın kampüs alanındaki doğal yaşam alanlarına bırakıldı.
MSKÜ Doğal Yaşam Parkı'nda düzenlenen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar, doğal yaşama uygun koşulların oluşturulduğu parkta 150'nin üzerinde hayvan türü bulunduğunu söyledi.
Harmandar, sevimli tavırlarıyla hem çalışanların hem de parkı ziyaret edenlerin ilgi odağı olan hayvanların, düzenli olarak sağlık kontrolünden geçirildiğini kaydetti.
Ormanlık ve çam ağaçlarıyla kaplı 10 dönümlük alanda hayvanların rahatça yaşamlarını sürdürebilmeleri için yeni alan oluşturulduğunu belirten Harmandar, "Amacımız, doğayı ve çevreyi korurken biyoçeşitliği artırıp öğrenci ve çalışanlarımızın boş zamanlarında dinlenebilecekleri ortam oluşturmak" dedi.
Kampüs içerisindeki Doğal Yaşam Parkına gelen ziyaretçilerin dinlenip stres atarken güzel bir gün geçireceklerine işaret eden Harmandar, "Bir diğer amacımız ise ziyaretçilerin hayvanları koruma duygusunu ve sevgisini geliştirmek. Önümüzdeki günlerde yeni türleri de buraya getireceğiz. Üniversitemizde bulunan bir veteriner de hayvanların kontrolleriyle sürekli ilgileniyor" diye konuştu.
Harmandar, yeni türleri üniversiteye bağışlayan İzmir Büyükşehir Belediyesine de teşekkür ederek, getirilen 4 ceylan, 2 cüce keçi, 2 kırmızı altın sülün, 2 yeşil başlı ördek ve 2 bıldırcının kampüs alanındaki doğal yaşam alanlarına bırakıldığını dile getirdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER