ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 12:46

Mozaik eğitim gönüllüleri kermes düzenledi

Mozaik eğitim gönüllüleri kermes düzenledi


Aydın'ın Didim ilçesinde faaliyet gösteren Mozaik Eğitim Gönülleri Derneği, fakir öğrenciler yararına belediye düğün salonunda kermes düzenledi. Kermesin açılışına Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu ve eşi Zeynep Emiroğlu, Didim Ticaret Odası Başkanı Ufuk Döver, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Şakir Şahan ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Yardımsever hanımların yaptığı işleme, örgü, çeşitli yemek ve tatlılar, kermeste halkın beğenisine sunuldu. 15 Haziran'a kadar açık kalacak kermesten elde edilecek gelir, ihtiyaç sahibi öğrenciler için kullanılacak. Kaymakam Emiroğlu, derneğin yaptığı bu faaliyeti takdir etmek gerektiğini belirterek, " Eğitime gönül vermiş bayanların öğrenciler yararına bu tür yardım kermesleri yapıp öğrenci okutması, insana yapılan en güzel yatırımdır." dedi.

Dernek Başkanı Güler Ekiz de yaptığı açıklamada, "Eğitim gönüllüsü hanımların büyük bir özveri ile hazırladıkları el emeği göz nuru işleme, örgü ve çeşitli yöresel yemek ve tatlıları halkımızın beğenisine sunduk. Halkımızı kermesimize davet ediyoruz. Amacımız, maddi imkanı olmayıp da okumak isteyen öğrencilere maddi katkı sağlayarak okumalarına vesile olmak. Bu sayede hem ailesine hem de topluma faydalı birer birey olmalarını sağlamak." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER