ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL5°C
Karla Karışık Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 14:07

Montiel, son yolculuğuna uğurlandı


 İspanyol halkı, dün Madrid'deki evinde ölen Sara Montiel'e, cenaze kortejinin geçtiği başkent sokaklarında alkışlarla veda etti.
     "Madrid'in Broadway'i" olarak bilinen şehir merkezindeki Gran Via caddesinden geçen korteje büyük ilgi gösterildi.
     Callao meydanında kurulan dev ekranlardan Montiel'in filmlerinden "El ultimo cuple" ve "La violetera" gösterildi. Yaklaşık 1,5 saat süren şehir turundan sonra Montiel'in naaşı, Madrid'in San Justo mezarlığında defnedildi.
     İspanyol sinema dünyasında "Amerika'yı keşfeden ilk İspanyol aktris" olarak bilinen Montiel, 60'a yakın filmde oynamış, şarkıcı olarak da 30 kadar plak çıkarmıştı. Meksika'da ün yapan ve kısa zamanda Hollywood'a açılan Sara Montiel, Gary Cooper ve Burt Lancaster gibi ünlü aktörlerle çalışmıştı.
     İspanya Sinema Akademisi resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Sara Montiel için ''Birçok neslin ergenlik düşlerine giren keskin zekalı bir kız'' ifadesini kullandı.
     Gerçek adı Maria Antonia Abad Fernandez olan İspanyol sanatçı, yaptığı dört evlilik ve renkli hayatı ile İspanyol magazin basınının her zaman öncelik verdiği ve saygı duyduğu bir isim olmuştu.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER