ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 19:35

Moldova'da kimsesiz çocuklar sevindirildi


Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Moldova'da kimsesiz çocukları sevindirdi. Moldova-Türk İşadamları Derneği (MTİAD), Türk Orizont Liseleri ve Türk Hava Yolları'nın da katkısıyla 700 çocuğa giysi yardım yapıldı.

Başkent Kişinev'deki 3 No'lu Kimsesizler Okulu'nda öğrencilere misafirlerini Moldova adetleri gereği tuz ve ekmek ile karşıladı. Hediyelerini Büyükelçi Mehmet Selim Kartal ve eşi Banu Kartal takdim etti, çocuklar ise hep bir ağızdan Türkçe teşekkür etti. Burada konuşan Büyükelçi Kartal ''Milletimizin fedakarlığı sınırları aştı. Dil, din ve ırk ayrımı gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerini yardım ediyor.'' dedi.

Kimsesizler yurdunun idarecileri ise; 'en büyük sıkıntılarının öğrencilere bir meslek kazandırılması ve giyinme problemi' olduğunu ifade etti, gönüllü kuruluşlara yardımları için teşekkür etti.

Organize heyeti soydaş millet Gagauzları da unutmadı. Moldovaya bağlı Gagauz Özerk Bölgesi'nde Çadır Lunga Kimsesizler okulu da ziyaret edilerek çocuklara eşofman takımları hediye edildi.

TİKA Koordinatörü Atilla Karamollaoğlu, "Yapılan yardımların yerini bulduğunu gözlerimizle görüyoruz. Bu çocuklar ile birlikte 75 milyon milletimin sevindiğini hissediyorum.'' şeklinde

MTİAD Başkanı Abdurrahman Seziş, ''Biz dil, din, ırk ayrımı yapmadan yardımlarımıza devam edeceğiz. Buradaki çocuklara analık babalık yapan yetkililere teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER