ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 16:09

Mogan Gölü'nde kış pikniği

Mogan Gölünde kış pikniği


Ankara'da kış güneşinin yüzünü göstermesini fırsat bilen vatandaşlar, park ve dinlenme alanlarına akın etti. Piknik yapıp göl kenarında dinlenen vatandaşlar, kış güneşinin bir nebze de olsa yüzünü gösterdiği bir günde fırsatı kaçırmak istemediklerini belirtti.

        Hafta sonunu Gölbaşı’ndaki Mogan Park’ta değerlendiren vatandaşlardan Nesrin Cula, Ankara’ya İzmir’den gelen akrabalarını misafir ettiğini belirterek, “Onları kahvaltı için Mogan Park’a getirdim. Harika bir gün geçirdik.” diye konuştu.

        İzmir’den gelen Bekir Cula’nın eşine, "Ankara’nın denizini beğendin mi?” diye espri yapması üzerine eşi de Mogan Park’ın çok güzel bir deniz ve kumsal ortamı yaşattığını, Ankara’nın böyle güzel bir yeri olduğunu daha önce bilmediğini söyledi.

        Piknik yapan, top oynayan, yürüyüş yapan bazı vatandaşların yanı sıra bazı aileler de çocuklarıyla birlikte geldikleri parkta vakit geçirmeyi tercih etti. Mogan Park’a Gazi Üniversitesi’nden stres atmak amacıyla geldiklerini belirten gençler, “Sınav dönemimiz bitti. Sınav sonrası bir moral pikniği düşündük. Bu nedenle Mogan’dayız.” dedi.

        Kış aylarının ayrı güzelliğini; Mogan, Göksu, Harikalar Diyarı, Dikmen Vadisi, 50. Yıl, Altınpark ve Mavi Göl gibi dev rekreasyon alanları ile Seğmenler, Kurtuluş Parkı, Gökçek Parkı gibi büyük kentsel parklarda yaşayan Başkentli vatandaşlar, önümüzdeki günlerde hava sıcaklıklarının biraz daha ısınacağını ve bu yüzden mutlu olduklarını dile getirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER