ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 11:48

Model Uçak Kursu'nu tamamladılar

Model Uçak Kursunu tamamladılar


 Türk Hava Kurumu(THK) Manavgat Şubesi ve Manavgat Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin birlikte açtığı Model Uçak Kursu'nu başarı ile tamamlayan öğrenciler belgelerini aldı. 54 saat süren kurs sonunda 5'i kız olmak üzere 21 öğrenci belge almaya hak kazandı.

Öğrencilere belgelerini THK Manavgat Şube Başkanı Hasan Arslan ile Okul Müdürü Nayil Şeflek verdi. Kurs öğretmeni Adnan Ersalan'da böyle bir kurs açımı için THK'na teşekkür etti. Sertfika töreninde konuşma yapan Hasan Arslan, "İki yaşına giren THK Üniversitesi'ne bütün gençlerimizi davet ediyoruz. 77 adet son derece donanımlı uçağıyla uzay bilimleri hava işletmeleri ve plotaj bölümlerini bünyesinde içeren aynı zamanda da Amerika'nın önde gelen Vaughn College Üniversitesi'yle akademik işbirliği içerisinde bulunan üniversitemizden mezun olacak olan gençelerimiz her iki üniversiteden diploma alarak daha çabuk iş imkanlarına sahip olacaklardır. " dedi.

Manavgat Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Nayil Şeflek'te yaptığı açıklamada, el becerilerinin geliştirilmesine yönelik böylesi güzel uygulamaları okul olarak her zaman destekleyeceklerini kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER