ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 11:37

Mobilya sektörü, Bursa'da buluşacak

Mobilya sektörü, Bursada buluşacak


Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, Media Anemon işbirliğinde, TG Expo, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın destekleri alınarak hazırlanan MODEKS 2013, Mobilya, Dekorasyon ve Aksesuarları Fuarı, 20 – 24 Şubat 2013 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

MODEKS Fuarı, ağaç sanayinin hızlı bir gelişme gösterdiği illerdeki firmaların katılımı ile 5 ayrı salonda toplam 30 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek. Ev mobilyası, ofis mobilyası, aksesuar ve dekorasyon konularının ağırlıkta olduğu fuar, genç nüfusun yoğun olduğu toplumumuzda, çağdaş bir yaşam için ihtiyaç duyulan modern ve işlevsel ürün ve çözümlerin ziyaretçilere tek çatı altında sunulacağı bir platform niteliğinde.

Tüyap Bursa Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, fuarlarla ülke ve bölge ekonomisine katkı sağladıklarını belirtirken, Modeks 2013’ün Bursa’nın sektörde çok önemli bir yere sahip olmasının verdiği güçle oldukça renkli ve hareketli bir atmosferde gerçekleşeceğini kaydetti. Ersözlü, "Son dönemde konut yapımının hızlı ve sürekli şekilde artmasıyla inşaat sektöründe yaşanan hareketlilik, özellikle dekorasyon malzemeleri ve projelerine duyulan ihtiyacı doğurmuş, dekorasyonun vazgeçilmezi olan mobilya talebinin de artışına sebep olmuştur. Türk mobilyasının bir dünya markası haline gelmesi ve ihracat rakamlarının hızla artması, söz konusu fuarın Bursa gibi sürekli gelişen ve yenilenen bir şehirde düzenlenmesiyle sektöre büyük bir ivme kazandıracaktır." dedi.

Teknolojik gelişmeler ve yeni yatırımlarla güçlenen mobilya sektörünün önemli bir ticari etkinliği olması amacıyla hazırlanan MODEKS Fuarı, TG Expo ve Tüyap Yurtdışı ofisleri tarafından yapılan etkin tanıtımlar ile Afganistan, Almanya, Arnavutluk, B.A.E., Bahreyn, Bangladeş, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Dubai, Filistin, Gürcistan, Hindistan, Hırvatistan, Hong Kong, Irak, İngiltere, İran, İtalya, Kamerun, Karadağ, Kosova, Lübnan, Makedonya, Mısır, Nijerya, Pakistan, Polonya, Sırbistan, Sri Lanka, Suriye, Tunus, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan'dan sektör temsilcileri fuara katılacak. Türkiye genelinden de il merkezleri ve ilçelerinde bulunan 60 bin mobilya mağazası yetkilisi özel mektup ile fuara davet edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER