ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Şubat 2014 Cumartesi 11:50

Mobil kürsüyle seçim yarışına girdi


Niğde'de, mahalle muhtar adaylarından Fatih Yüksel, çevreci ve az maliyetli bir yöntem geliştirerek seçim kampanyasında, afişli tanıtım yerine ''seyyar kürsü" ile projelerini anlatıyor.
Niğde Aşağı Kayabaşı Mahallesi muhtar adayı Yüksel, 30 Mart Yerel Seçimleri için çevreci, az maliyetli ve rakiplerine fark atabileceği bir tanıtım çalışması için harekete geçti.
Tekerlek taktırarak, seyyar hale getirdiği kürsüyle çalışmalarına başlayan memur emeklisi 46 yaşındaki Yüksel, sokak sokak gezerek mobil kürsüsünden seslendiği seçmenlerden oy istiyor.
Yüksel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Niğde'nin en fazla seçmeninin yaşadığı mahallelerinden birine muhtar adayı olduğunu söyledi.
Propaganda sürecinde diğer adayların kendini tanıtmak için işyerlerinin camlarına, caddelere boy boy fotoğraflarını astıklarını, taksi ya da minibüsleri posterleri ile giydirdiklerini belirten Yüksel, bunun da görüntü ve çevre kirliliğine yol açtığını ifade etti.
"Aşağı Kayabaşı Mahallesi, Niğde'nin Çankayası olacak" sloganı ile seçim çalışmalarını sürdüren Yüksel, yaklaşık 13 bin seçmenin olduğu mahallede biri kadın olmak üzere 5 muhtar adayı ile yarıştığını belirterek, şöyle konuştu:
"Arkadaşlarla nasıl yarışırım? Çevre kirliliğini nasıl önlerim diye düşünürken, poster fiyatlarını sordum. En ucuzunun 30 ya da 50 lira olduğunu öğrendim. Bu nedenle bu kürsüyü tasarladım. Kürsüyü önce kendim taşıdım ama zor olunca tekerlek taktırıp, mobil hale getirdim. Diğer adaylara baktım taksi ya da otobüs giydiriyor ben de kürsümü giydireyim dedim. Bana 130 liraya mal oldu."

- "Bu kürsü benim ekmek teknem olacak"

Sokak, sokak seyyar kürsüsü ile dolaşarak hem kendini tanıtan hem de vatandaşların sorunlarını not alan Yüksel, seçildiği takdirde mahallenin önemli problemlerini çözeceğini ifade etti.
Vatandaşların çoğunun mahalle muhtarlarını tanımadıklarına şahit olduğunu vurgulayan Yüksel, "Adı olup kendi olmayan muhtarlar var. Vatandaş muhtarını tanımıyor, çünkü görmüyor. Muhtarlık mesleği şehirlerde bitiyor. Ben böyle bir şeyi, bu kürsüyü akıl ettiysem yapacağım çok şey var. Bu kürsü benim ekmek teknem olacak. Muhtar olursam da bu kürsüyü ofisimin en güzel yerinde saklayacağım. Kürsü üzerine vatandaşlarımın ismini yazacağım" dedi.
Seyyar kürsüsünde icraatlarını anlatan Yüksel, vatandaşların ilgisini çekiyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER