ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Aralık 2014 Pazar 15:42

MOBESEye bu defa acı değil mutluluk yansıdı

MOBESEye bu defa acı değil mutluluk yansıdı

Manisa şehir merkezi ve ilçelerinde meydana gelen trafik kazaları, İl Emniyet Müdürlüğü’nün MOBESE kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.


Manisa şehir merkezi ve ilçelerinde meydana gelen trafik kazaları, İl Emniyet Müdürlüğü’nün MOBESE kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Kameralara kazaların yanı sıra bir de ilginç evlenme teklifi yansıdı.

Manisa’da, MOBESE kameraları tarafından çeşitli zamanlarda kaydedilen trafik kazalarında, bir anlık dikkatsizliğin nasıl can ve mal kaybına sebep olduğunu gösteriyor. Manisa’da 2009 yılı Nisan ayında faaliyete geçen MOBESE sistemi sayesinde, İzmir-İstanbul karayolunun Manisa’dan geçen bölümü dahil olmak üzere kent trafiğinin yoğun olduğu tüm bölgelerde mevcut kameralar, başta trafik kazaları olmak üzere çeşitli olayları 24 saat kesintisiz kaydediyor. Bu görüntüler içerisinde yer alan yaya ve sürücü hatalarının neden olduğu trafik kazaları, bir anlık dikkatsizliğin ne denli kötü sonuçlara yol açabileceğini gözler önüne seriyor. İl Emniyet Müdürlüğü çeşitli tarihlerde MOBESE kameraları tarafından kaydedilen trafik kazaları görüntülerini basın bürolarına dağıtarak, vatandaşların trafikte daha duyarlı olmaya davet etti. Özellikle dikkatsizliğin ön planda olduğu kazaların ilkinde; Malta semtinde kontrolsüz manevra yapmaya çalışan otomobile, seyir halindeki başka bir araç çarpıyor. Diğer bir görüntü de dikkatsiz bir yaya, İzmir Caddesi’nde karşıdan karşıya geçmek isterken bir otomobilin çarpmasıyla savruluyor. Şans eseri yaya, kazayı hafif yaralı atlatıyor. Yine dikkatsiz bir sürücü, ESOT kavşağında direksiyon hakimiyetini kaybedip refüje çıkıyor. En son kaza vilayet kavşağında meydana geliyor. Direksiyon hakimiyetini kaybeden bir sürücü, yayaların yoğunlukta yürüdüğü kaldırıma çıkarak bir ağaca çarpıp durabiliyor. Şans eseri kimseye zarar gelmiyor. Bir başka görüntü de ise hızını alamayan kamyon, önündeki aracı uzun süre sürüklüyor. Horozköy Caddesi üzerinde meydana gelen kazada ise kendi aralarında şakalaşan çocuklardan biri aniden yola fırlayarak bir otomobilin altında kalıyor. Basın bürolarına servis edilen diğer görüntülerde ise kırmızı ışık ihlali ve diğer kural ihlalleri sonucunda nasıl kazaların meydana geldiği gözler önüne seriliyor.KAMERA ÖNÜNDE EVLENME TEKLİFİ

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü MOBESE kameraları suçu önleme ve suçluyu yakalama konularında etkin olduğu gibi bazen ilginç olayları da kayda alıyor. Cumhuriyet meydanında yapılan ilginç evlilik teklifi de MOBESE kameraları tarafından saniye saniye kaydedilirken, İl Emniyet Müdürlüğü de genç çiftlere mutluluklar diledi.


KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER