ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Mayıs 2013 Çarşamba 21:24

MKÜ, Reyhanlılı öğrencilerin acılarını unutturmaya çalışıyor

MKÜ, Reyhanlılı öğrencilerin acılarını unutturmaya çalışıyor


Mustafa Kemal Üniversitesi, 'Sosyal Destek Eylem Planı' kapsamında Reyhanlı’da çeşitli okullarda okuyan 75 ilköğretim öğrencisine Gaziantep Hayvanat Bahçesi ve Bilimevi’ni gezdirerek acılarını unutturmaya çalıştı.

Türkiye’nin ilk ve tek sivil gezegeni ve bilim merkezi olma özelliği taşıyan Gaziantep Bilimevi'ni ziyaret eden Reyhanlılı öğrenciler burada Mars ve Venüs isimli robotların yaptığı gösteriler ve diyalogları keyifle izledi. Bilimevi’ndeki deney aletlerini de büyük bir merakla inceleyen ilköğretim öğrencileri, uzmanlar eşliğinde bilimi uygulayarak keşfe çıktı. Burada son olarak gezegen kapsülüne giren öğrenciler kendileri için gösterilen uzay belgeseliyle uzayın derinliklerinde yolculuğa çıkarak kendilerini uzayda hissetti. Öğrenciler, uzayda milyarlarca sayıda bulanan gök taşı ve galaksileri de izleme fırsatı buldu.

Gezilerine Hayvanat Bahçesi’nde devam eden öğrenciler sürüngenler, kuşlar, balıklar ve vahşi hayvanlarla karşılaşmanın heyecanıyla doyasıya eğlendi. Reyhanlı’daki olayların ardından yaşadıkları acının izlerini şempanzeler, aslanlar, ayılar, filler ve sırtlan gibi vahşi hayatın içerisinde bulunan hayvanları görmenin mutluluğuyla silmeye çalıştı.

Gün boyu neşeli dakikalar geçiren minik öğrenciler gezi sonrası Reyhanlı’da ailelerine teslim edildi. Sosyal Destek Eylemi planı çerçevesinde Reyhanlılı ilköğretim öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen Gaziantep gezisine, MKÜ Genel Sekreter Yardımcısı Hanifi Kılınçarslan ile üç rehber öğretmen eşlik etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER