ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Nisan 2014 Cumartesi 10:24

MKÜ Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisinde yangın

MKÜ Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisinde yangın


Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi yoğun bakım servisinde elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın kontrol altına alındı.

Yangının neden olduğu yoğun duman nedeniyle yoğun bakım ünitesinde yatmakta olan 4 çocuk ambulanslarla farklı hastanelere gönderilirken 18 hastada Hastane içerisindeki farklı bir bloğa nakledildi. Yangın nedeniyle Hastanenin Acil Servisinde elektrikler kesilirken acil hasta alımı ve ameliyatlar geçici bir süre durduruldu.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hüsnü Salih Güder, Hastanenin yoğun bakım servisini destekleyen güç kaynaklarının bulunduğu bölümde başlayan yangının elektrik kontağından çıkması üzerinde durulduğunu, yangının şuanda kontrol altına alındığını söyledi. Yoğun duman ve akülerden çıkan kimyasal koku nedeniyle 1 yoğun bakım ünitesinin tamamen boşaltıldığını aktaran Güder, yangından etkilenen bölümlerde itfaiye ekipleri tarafından soğutma ve kimyasal kokunun yok edilebilmesi için havalandırma çalışması yapıldığını söyledi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER