ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 21:24

Mısır'daki darbecilerin katliamı, Zonguldak'ta protesto edildi

Mısırdaki darbecilerin katliamı, Zonguldakta protesto edildi


Zonguldak'ta Madenci Anıtı önünde toplanan bir grup vatandaş, Mısır'da darbe yönetiminin halka yönelik silahlı saldırısını protesto etti.

        Mısır Halkıyla Dayanışma Platformu adına konuşan Fatih Altuntaş, "Halkın iradesini hiçe sayan darbeci zihniyet, askeri müdahaleye boyun eğmeyen milyonlarca Müslüman Kardeşler mensubuna karşı, Batı'nın ve Amerika'nın talimatları ile katliama girişerek gerçek yüzünü ortaya çıkardı. Daha önce birkaç gün içinde Tahrir meydanında ortaya çıkan bir avuç insanın iradesi için darbe yaptığını söyleyenler, şimdi milyonlarca insanın iradesini hiçe sayıyor." dedi.

        Konuşması sloganlarla kesilen Altuntaş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bütün bunlar gösteriyor ki darbe ne Mısır halkı için ne de Müslüman kardeşlere karşı yapılmıştır. Darbe, başta İsrail ve Amerikan uşağı Suud Kralı ve benzeri uşakların güvenliği için Müslümanlara ve halkların iradelerine karşı yapılmıştır. Amaçları İslâm'ın yükselişini engellemek. Çünkü Müslümanların güçlenmesi; zulmün, adaletsizliğin ve haksızlığın sona ermesi, bu da kendilerinin sona ermesi demek."

        Çocukların da katıldığı protesto gösterisinde 'Çağdaş Firavunlar işbaşında' yazılı döviz açıldığı görüldü.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER