ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 10:06

Mısır'daki darbe ihracatı da vurdu


Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Şanverdi, Mısır'da 200, Suudi Arabistan'da ise 500 Türk TIR'ının Türkiye'ye gelmek için beklediğini söyledi. Şanverdi, İskenderun Limanı'ndan RO-RO ile Mısır'a gitmek için ise 350 TIR'ın beklediğini kaydetti. Yüklerin bozulma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu aktardı.

Mısır'daki olaylardan dolayı Mısır ve Suudi Arabistan'da bulunan Türk TIR'larının Türkiye'ye gelemediğini aktaran Şanverdi, bunun İskenderun'dan gitmesi gereken RO-RO gemisinin gidememesinden kaynaklandığını söyledi. Şanverdi, "Mısır'ın Portsaid limanında 200 Türk TIR'ı Türkiye'ye gelmek için bekliyor. Liman şimdilik güvenli ancak ileriki günlerde ne olacağı belli değil." dedi.

Suudi Arabistan'da bulunan 500 TIR'ının geri dönmek için Mısır'a gelmek zorunda olduğunu, bu araçların da olaylardan dolayı gelemediği belirtildi. Karayolundaki konvoyda güvenlik olmadığı için TIR'lar Duba Limanı'nda bekliyor. Şanverdi, Süveyş Kanalı'nın geçici olarak kullanılmasının yararlı olacağını ifade ederek şöyle konuştu: "Süveyş Kanalı kullanılsın. Mısır'a girilmeden, doğruca Suudi Arabistan'a gidilsin. Ancak kanaldan geçiş ücreti yüksek olduğu için devlet yetkililerimiz çözüm bulsun. Ayrıca, İskenderun Limanı'ndan RO-RO ile Mısır'a gitmek için 350 TIR bekliyor. Yükler bozulacak sorunlarımıza çözüm bulunsun, yetkililere gerekli başvurumuzu yaptık."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER