ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 16:04

Mısır'da yaşananlara yürüyüşlü protesto


Mısır'daki askeri darbeyi ve Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi deviren yönetimi protesto eden göstericiler Fatih Camii'nden Saraçhane Parkı'na kadar yürüdü. Devrik lider Mursi'ye destek veren göstericiler, darbecilerin başında bulunan General Sisi'den hesap sorulmasını istedi.

Öğle namazından önce Fatih Camii avlusunda bir araya gelen, Mısır ve Suriye'de yaşanan şiddet olaylarını protesto eden göstericiler namaz sonrasında yürüyüşe geçti. İHH, Özgürder ve İmkander gibi kuruluşların desteklediği yürüyüşte "Mısır'da darbenin karşısında Müslüman Kardeşler'in yanındayız, katil Sisi Adeviye'de döktüğün Müslümanların kanında boğulacaksın" yazılı pankartlar taşıdı.

"Defol Sisi seninleyiz Mursi" sloganlarıyla önde kadınlar arkada erkekler Fevzi Paşa Caddesi'nden yürüyen göstericiler Saraçhane Parkı'na geldi. Yürüyüş sırasında Fevzipaşa Caddesi tek yönlü olarak araç trafiğine kapandı.
Saraçhane Parkı'nda toplanan göstericiler burada da Mursi'ye destek içerikli sloganlar attı. Özgürder Başkanı Rıdvan Kaya, Mısır ve Suriye'deki Müslümanlarla dayanışma içinde olduklarını ve yalnız olmadıklarını söyledi.
Göstericiler edilen duanın ardından alandan ayrıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER