ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 00:08

Mısır'da İhvan liderlerine yönelik tutuklamalar


Mısır'da tutuklanan Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) liderlerinden Muhammed Bilteci'nin avukatlarından Seyid Nasır, müvekkilinin hapishanede hakaret ve şiddete maruz kaldığını iddia etti.
AA muhabirine açıklama yapan Nasır, güvenlik güçlerinin müvekkiline fiziksel saldırıda bulunduğunu belirterek, "Bilteci hapishaneye girer girmez, bir polis memuru yüzüne tokat attı ve hakaret etti" dedi.
Müvekkilinin sorguda kendisine yöneltilen soruları yanıtlamayı reddettiğini aktaran Nasır, "Kendisi, yargı makamını tanımadığını çünkü onun askeri darbenin ürünü olduğunu söylüyor" diye konuştu.
Bilteci hakkındaki suçlamaların, "siyasi amaçlı" olduğunu savunan Nasır, "Müvekkilim, çok küçük bir hücrede, günde bir öğün yemekle tecrit altında tutuluyor. Uzun süredir verdiğimiz mücadeleyle, yetkililerin kendisine bir Kur'an-ı Kerim ve bazı kıyafetler vermesini sağladık" ifadelerini kullandı.
Mısır adli makamları, Muhammed Bilteci'nin, geçen cuma günü "şiddet suçu işleme, kamu ve özel mülke saldırma amacıyla silahlı grup oluşturma ve yönetme" suçlamalarıyla 15 gün geçici olarak gözaltına alınmasını kararlaştırmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER