ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Ocak 2014 Cumartesi 00:01

Mısır'da darbe karşıtı gösteriler


Mısır'da ülke genelinde düzenlenen darbe karşıtı cuma gösterilerinde 2 kişinin hayatını kaybettiği, 123 Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) mensubunun gözaltına alındığı bildirildi.
Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, Kahire ve Feyyum kentlerinde düzenlenen gösterilerde birer kişinin yaşamını yitirdiği, 10 yaralının tedavi olmak amacıyla devlete bağlı hastanelere müracaat ettiği belirtildi.
İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada da ülkenin çeşitli kentlerinde düzenlenen darbe karşıtı gösterilerde 123 İhvan mensubunun gözaltına alındığı ifade edildi.
Açıklamada, "Terör örgütü İhvan üyeleri ve destekçilerinin takibatları çerçevesinde Giza, İskenderiye, Feyyum, Minye, Süveyş ve İsmailiye kentlerindeki gösterilerde yol kesme, lastik yakma, ateşli ve kesici silah taşıma ve molotofkokteyli atma suçlarından 123 örgüt üyesi gözaltına alındı" denildi.
Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifaktan yapılan açıklamada ise güvenlik güçlerinin müdahale ettiği gösterilerde Kahire'nin çeşitli bölgelerinde 5, Feyyum kentinde de 1 kişinin yaşamını yitirdiği kaydedildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER