ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 23:01

Mısır'da darbe karşıtı gösteriler


Mısır'ın farklı kentlerinde ordunun yönetime el koymasını protesto edenler, halka, 30 Ağustos'ta düzenlenmesi planlanan gösterilere katılma çağrısı yaptı.

Başkent Kahire'nin Helvan, Ez-Zeytun ve Nasr semtlerinde yürüyüş yapan darbe karşıtları, Mısır halkına, cuma günü ülke genelinde düzenlenecek gösterilere katılma çağrısında bulundu.
Kahire'nin batısındaki Giza kentinin Şeyh Zayid bölgesinden başlayan yürüyüş 6 October semtinde son buldu. Göstericiler, yürüyüş sırasında "Rabia işareti" yaptı.

Kuzeydeki İskenderiye'de, İskenderiye Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri fakülte önünde toplandı. Öğrenciler Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarındaki katliamı kınayan pankartlar açtı.

Süveyş kentinin Es-Sabah bölgesinden hareket eden göstericiler de siyasi tutukluların serbest bırakılması ve Mısır'da meydana gelen son olaylarda ölenler için kısas uygulanması çağrısı yaptı.

İsmailiye'de ise "Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak"ın çağrısıyla düzenlenen yürüyüşte göstericiler, insan zinciri oluşturdu ve "Rabia işareti" yaptı.

El-Feyyum'da Darbe Karşıtı Öğrenciler Hareketi mensupları da El-Buhari bölgesindeki tıp fakültesi önünde insan zinciri oluşturdu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER