ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 16:53

Mısır'da 98 Türk TIR şoförü yardım bekliyor

Mısırda 98 Türk TIR şoförü yardım bekliyor


Mısır’da mahsur kalan 98 Türk TIR şoförü, kendilerine uzatılacak yardım elini bekliyor.
Çoğunluğunun Hataylı şoförlerin oluşturduğu TIR sürücüleri, yetkililerin kendilerini kurtaracak hamleyi biran önce yapmalarını bekliyor.

Büyük Ortadoğu Gümrükleme G-2 Acenteliği İthalat İhracat Limitet Şirketi Sahibi Salih Arslan, Mısır’da yaşanan darbenin ardından bu ülkede mahsur kalan 98 Türk TIR şoförüne kimsenin sahip çıkmadığını ileri sürdü. Şoförlerin orada hem can güvenliklerinin olmadığını, hem de aç ve susuz bırakıldıklarına dikkati çeken Salih Arslan, açıklamasına şöyle devam etti: "Hammadde yüklü TIR’larımız yükleriyle birlikte Mısır da kalmış durumda. Hem maddi hem de manevi açıdan zararımız çok büyük. Şoförlerimizin aileleri perişan durumdadır. Ayrıca yüklü TIR’larımızın can ve mal güvenliği de bulunmamaktadır. Gaziantep, Kayseri, Mersin ve İskenderun’a sevkiyatı yapılacak ürünleri bekleyen işletmelerde iflasın eşiğindeler. Zaten Suriye kriziyle işlerimiz durma noktasına gelmişti. Birde üstüne böyle bir olayla karşılaştık. Artık tıkanma noktasına geldik. Devlet büyüklerimizden TIR’larımızın ve şoförlerimizin sağ salim dönmelerini istiyoruz."

Mısır’a özel bir geminin gidip mahsur kalan 98 TIR’ı getirebileceğinin altını çizen Arslan, "Ne yazık ki anlaşmalı yaptığımız firma şartlarını yerine getirmiyor ve bize bir sürü mazeret ileri sürerek, şu ana kadar bir sonuç alamadık. Halen TIR’larımız ve şoförlerimiz Mısır’da bekliyor, akibetlerinin ne olacağını da bilmiyoruz. Tek ümidimiz var o da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı görüşmeler sayesinde bu sorunun çözüleceğine inanıyoruz. Başbakanımızdan sesimizi duymasını ve orada haftalardır mahsur kalan Reyhanlılı, Hataylı kardeşlerine sahip çıkmasını bekliyoruz." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER