ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 00:08

Mısır ve Suriye'deki katliamlara tepki gösterileri


Kocaeli'de Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu üyesi bir grup tarafından, Mısır ve Suriye'deki katliamlar protesto edildi.
İslam Dünyası Dayanışma Platformu öncülüğünde başlatılan "Adeviyye Nöbeti" Kocaeli'de dokuzuncu gününde devam etti.
İzmit Seka Park'ta toplanan platform üyeleri ile vatandaşlar, akşam namazının ardından "Rabia" işaretleri yapıp, ellerinde Mısır, Suriye ve Filistin halkını destekleyen döviz ve pankartlarla slogan attı.
Kuran-ı Kerim okunmasının ardından grup adına konuşan eğitimci yazar Ahmet Kalkan, Müsümanların kardeş olduğunu dile getirerek, "Burada Mısır, Suriye ve dünyanın birçok yerinde zulüm gören kardeşlerimize destek vermek, mazlumlar için duada bulunmak için bir araya geldik" dedi.
Mısır ve Suriye'deki katliamlara tepki gösteren kalabalık, sık sık slogan atarak, "Rabia" işareti yaptı.
Daha sonra söz alan MÜSİAD Kocaeli Şube Başkanı Halil İbrahim Şengün, Kocaeli'deki 50'ye yakın sivil toplum kuruluşuyla oluşturdukları Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformunun, Mısır ve Suriye'de yaşanan katlimı protesto etmek ve katledilen, zulüm gören Müslümanların yanında yer almak amacıyla 9 gündür "Adeviyye Nöbeti"nde olduğunu söyledi.
Şengün, Seka Park'taki eylemlerin dokuzuncu gününde sona erdiğini ancak cuma günleri sabah namazında buluşmalarına devam edeceklerini, katliamlara karşı susmayacaklarını sözlerine ekledi.
Grup, daha sonra dağıldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER