ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 22:47

Mısır ve Suriye'deki katliamlara tepki gösterileri


İzmit ve Gebze'de aralarında Gebze Belediye Başkanı Köşker, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Civelek ve diğer il protokolünün de bulunduğu bir grup, Mısır'daki darbe karşıtlarına yönelik katliam ve Suriye'deki kimyasal saldırıya tepki gösterdi.
Kocaeli Mısır-Suriye ile Dayanışma Platformu tarafından Seka Park'ta düzenlenen gösteride namaz kılınarak Mısır ve Suriye'de yaşananlar için dua edildi.
Programa katılan Sierra Leone Cumhuriyeti'nden eski papaz Musa Bangura, burada yaptığı konuşmada, Mısır ve Suriye'de birçok Müslüman'ın öldürüldüğünü belirterek, katliamlarla karşı Allah'ın yardımının yakın olduğunu söyledi.
İslam için ölmeye hazır olduğunu belirten Bangura, "Tüm Müslümanların da hazır olması gerekiyor. Çünkü biz Allah'ı seviyoruz ve onun için çalışıyoruz. İslam doğru yoldur. Bu zorluktan beraberce kalkacağız. Biz kıyamet dönemine bakıyoruz. Orada ne kazanacağız bunun peşindeyiz. İnşallah tüm dünyada Allah bize yardım edecek. Dünyadaki Müslüman kardeşlerimizin coğrafyasında problem var" ifadesi kullandı.
- Gebze
Gebze'de aralarında Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek ve diğer il protokolünün de bulunduğu bir grup, Mısır'daki darbe karşıtlarına yönelik katliam ve Suriye'deki kimyasal saldırıyı protesto etti.
Eskihisar Kalesi'nde düzenlenen programda dağıtılan "R4bia" yazılı tişörtler giyen vatadaşlar, katliamlara tepki gösterdi.
Programda konuşan Köşker, Mısır ve Suriye'de yaşanan saldırılarda hayatına kaybedenlere Allah'tan rahmet dilediğini belirterek, İslam coğrafyasında yaşanan zulüm ve katliamların insanların yüreğini yaktığını söyledi.
Bölgesinde istikrarı ve büyümesiyle örnek gösterilen Türkiye üzerinde oynanmak isteyen oyunlara karşı uyanık olunması gerektiğini ifade eden Köşker, "Var olan birlik ve beraberliğimize daha fazla sahip çıkmalıyız. Kalbimiz, Mısır'da ve Suriye'de zulme karşı duran kardeşlerimizle birlikte" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER