ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 11:47

Mısır Gazeteciler Sendikası'ndan AA'ya ödül


Anadolu Ajansı Kahire Bölge Müdürlüğü Fotomuhabiri Muhammed Hüsameddin, ''En İyi Haber Fotoğrafı'' yarışmasında ''3 Hamam'' fotoğrafı ile birinciliğe layık görüldü.
     Mısır Gazeteciler Sendikası'nın düzenlediği ''En İyi Haber Fotoğrafı'' yarışmasına, parti gazeteleri, bağımsız gazeteler, milli gazeteler ve yabancı haber ajanslarında çalışan 100 foto muhabiri, 150 fotoğraf ile katıldı.
     16 foto muhabirin ödül aldığı yarışmada Yarışmada, AA foto muhabiri Hüsameddin, ''3 Hamam'' isimli fotoğrafı ile birinci seçilerek ''En İyi foto-hikaye'' ödülüne değer görüldü.
     Yarışmaya sunulan 150 fotoğraf arasında ''Cumhurbaşkanlığı Sarayı'' ve ''ABD Büyükelçiliği'' olayları ile 74 taraftarın hayatını kaybettiği ''Port Said Stadı'' faciasına ait fotoğraflar yer aldı.
     Mısır Gazeteciler Sendikası, yedi yıldır kesintisiz olarak düzenlediği fotoğraf sergisini bu yıl, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın önünde öldürülen gazeteci Hüsni Ebu Dayf'ın anısına açtı.
     Kahire'nin en prestijli kültür-sanat merkezlerinden "Sakiyetu's-Savi" kültür merkezinde açılan sergide Mısır'da 2012 yılına damgasını vuran olayların fotoğrafları sergilendi.
     "Sakiyetu's-Savi" kültür merkezinin kurucusu Muhammed es-Savi ve Gazeteciler Sendikası yetkililerinin de katıldığı sergi açılış programının sonunda başarılı bulunan fotomuhabirlerine ödülleri dağıtıldı.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER