ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 16:04

Miniklerden Suriyeli sığınmacılara yardım

Miniklerden Suriyeli sığınmacılara yardım


Gaziantep'in Nizip ilçesinde faaliyet gösteren Özel Afitab ilköğretim Okulu öğrencileri, ülkelerindeki iç karışıklıktan etkilenerek Türkiye'ye gelen Suriyeli sığınmacılara yardım eli uzattı.


        Sivil toplum kuruluşlarının Türkiye çapında başlattığı 'Kış geldi, Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye' kampanyasına, Özel Afitab İlköğretim Okulu öğrencileri de katıldı. Minik öğrenciler, Kimse Yok mu Derneği'nin 'Kardeşlik Zamanı' sloganıyla başlattığı yardım kampanyasına destek olmak amacıyla, Suriye'li sığınmacılara verilmek üzere battaniye, halı ve çeşitli giyim eşyası topladı. Velilerin de yoğun destek verdiği kampanya ile Nizip’e yerleşen Suriyeli sığınmacılara, en çok ihtiyaç duydukları malzemeler dağıtıldı. Suriyelilerin kiraladıkları evleri ziyaret eden Afitab Koleji öğretmen ve öğrenci velileri, sığınmacıların sıkıntı ve dertlerine ortak oldu.

        Özel Afitab İlköğretim Okulu Müdürü Kemal Şener, Suriye'de 1 yıldan fazla süredir dram yaşandığını belirterek, “Sınır komşumuz olan kardeşlerimizin acılarını bir nebze olsun dindirmek istiyoruz.” dedi. Öğrenci velilerinin desteğiyle bu yardımları hazırladıklarını ifade eden Şener, yardımların Nizip’teki ihtiyaç sahibi, Suriyeli sığınmacılara ulaştırıldığını söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER