ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL5°C
Karla Karışık Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2013 Cumartesi 18:32

Minikler zekasıyla büyüledi

Minikler zekasıyla büyüledi


Matematik Dünyası Genius Kids’in düzenlediği Mental Matematik yarışmasında minikler ter döktü. Yaşlara göre mini, midi ve max olarak ayrılan grupların birincileri belli oldu. Mini grubunun birincisi 8 yaşındaki Arda Erol Dumanlı oldu. Ekranda gösterilen harfleri zihinlerinden toplayıp çıkarabilen Arda Erol’a altın madalya layık görüldü. Ayrıca bilgisayar hediye edildi. Midi grubunun birincisi 9 yaşındaki Oğuzhan Küçükpehlivan, Max grubunun ise 11 yaşındaki Oğuzhan Özer oldu.

Yarışmaya kaymakamı Mehmet Türköz de katıldı. Mehmet Türköz, “Türkiye’de öğrencilerin matematik başarı oranı çok düşük. 80’li yıllarda matematik başarı oranı yüzde 3’tü. Yıl 2013 oldu bu oran yüzde 5-6’lara çıkabildi ancak. Bu oranı yükseltmek için bu tür etkinliklere destek olmak lazım” dedi.

Yarışma için Türkiye’nin çeşitli illerinden aileleriyle birlikte gelen minikler büyük bir heyecanla yarıştı. Birincilere altın madalyo ile bilgisayar, ikincilere gümüş madalyo ile I-pad, üçüncülere bronz madalyo ile bisiklet hediye edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER