ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 15:53

Minikler Okul Öncesi Eğitim Şenliği'nde eğlendi

Minikler Okul Öncesi Eğitim Şenliğinde eğlendi


Aksaray'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl 9'cusu düzenlenen 'Okul Öncesi Eğitim Şenliği' Kılıçaslan Parkı'nda gerçekleştirildi. Miniklerin gönüllerince eğlendiği şenlik programına, Aksaray Belediye Başkan Vekili Hüseyin Altınsoy, Milli Eğitim Müdürü Lütfiye Deneri, anaokulu müdürleri ve ana sınıfı öğrencileri ve velileri birlikte katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Lütfiye Deneri, şenliğin açılışında yaptığı konuşmada, şimdi yapılacak her türlü çalışmanın çocukların ileriki hayatında ona başarı olarak geri döneceğini belirtti.

Deneri, "Bizler bu doğrultuda anaokullarımızın sayısını artırmak için her gün çaba veriyoruz. Çocuklarımız için ne yapılsa azdır eğlenmek onların hakkı. Adı üstünde bu bir yılsonu şenliği. Velilerimizden daha duyarlı olup okul öncesi eğitimi atlamamaları gerektiğini ve bu anlamda bize destek vermeleri gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Değerli eğitimci arkadaşlarıma gösterdikleri emekten dolayı çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Belediye Başkan Vekili Hüseyin Altınsoy ise insan yaşamında eğitimin şart olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: "Tabi ki eğitim doğumla başlıyor hayat boyu devam ediyor. Klasikleşmiş bir laf vardır ama ben bunu çok önemsiyorum hayatımızın her açısından eğitim şart. Eğitim ana kucağında başlar. Burada en önemli konulardan bir tanesi annenin evde verdiği eğitim. Tabi ki Milli Eğitimimiz gerekeni yapıyor ama burada anneye de çok iş düşüyor. Ben buradan özellikle annelerimize sesleniyorum. Annelerimizin eğitimi her şeyin üstünde diye düşünüyorum. Milli eğitim müdürlüğümüzle işbirliği içerisindeyiz. En son iki ay içinde düzenlediğimiz programlarla yaklaşık 16 bin öğrencimize sinema ve tiyatro gösterisi hizmeti verdik. Her zaman milli eğitimimizin yanındayız." diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından çeşitli yarışmalarda dereceye giren anasınıfı öğrencilerine Belediye Başkan Vekili Hüseyin Altınsoy ve Milli Eğitim Müdürü Lütfiye Deneri tarafından ödülleri verildi. Çocuklar daha sonra uzun bacak ve palyaço gösterileriyle müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER