ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Nisan 2013 Cumartesi 17:55

Minikler, fidanları toprakla buluşturdu

Minikler, fidanları toprakla buluşturdu


Gonca dergisi tarafından temin edilen fidanlar Kırıkkale Özel Sakarya İlkokulu minikleri tarafından toprakla buluşturuldu.

Okul bahçesine fidan dikme etkinliği ile ilgili açıklama yapan 4-A sınıf öğretmeni Fatih Tarım, çocukların toprakla temas etmesi, onu incelemesi, onun kokusunu duymasının bu etkinliğin en güzel tarafı olduğunu ifade etti. Fatih Tarım, “Çocuklarımızın günümüzde oyun alanlarının kısıtlanması, onların küçücük, plastik ve demirden oluşan parklara sıkışıp kalması, onların toprakla olan temasını kesmiş, ağaca olan sevgisini azaltmış, bir çiçeğin kıymetini bilemez hale getirmiştir. Toprağa önceleri elbisem kirlenir diye dokunmaya korkan çocuk, sonraları gördük ki onu eline aldı, suyla karıştırdı ve çamur yaptı. Onların bu eğlenceleri görülmeye değerdi.” dedi.

Anlatarak ya da göstererek verilen eğitimlerin genellikle yetersiz kaldığını belirten Tarım, “Özellikle çocukların yaparak yaşayarak öğrenmesi çok daha önemli. Hele ağaç dikmek gibi önemli bir konuda işi bizzat minik öğrencilerimizin yapması, onların kişilik gelişimini çok olumlu etkiliyor. Öğretmen arkadaşlarımız, öğrencilerimizi tabiatı koruma bilinciyle yetiştiriyorlar. Çevreyi koruma ve sahip çıkma medeni insanların yapacağı bir çalışma. Gonca dergisi de her yıl fidan dağıtarak yeşil bir Türkiye ve yeşili seven bir neslin yetişmesine büyük katkı yapıyor.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER