ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 12:42

Minik yürekler harçlıklarını AKUT'a bağışladı


MUĞLA (CİHAN)- Muğla'nın Fethiye ilçesinde bir ilkokulda bulunan 4'ncü sınıf öğrencileri büyüklerine örnek olacak bir davranış sergileyerek, harçlıklarını AKUT'a bağışladı.

Fethiye ve çevresinde birçok operasyona katılarak hayat kurtaran Fethiye AKUT birimine Gazi İlkokulu öğrencilerinden maddi destek geldi. Gazi İlkokulu 4-D sınıfı öğrencileri kendi harçlıklarından artırdıkları parayı AKUT birimine teslim etti. Ege Bölük ve Aleyna Çakır isimli öğrencilerin zarf içerisinde verdikleri bağışı, Fethiye AKUT Başkanı Sadi Çidem teslim aldı.

Kendilerine bağış yapan öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Fethiye AKUT Birim Sorumluğu Sadi Çidem ve AKUT ekibi öğrencilere teşekkür etti. Miniklerin bu davranışları ile herkese örnek olduğunu söyleyen Sadi Çidem, yapılan bağışın kendilerini duygulandırdığını anlattı. Çocuklar tarafından gösterilen özveri karşılığında sınıfa gelip onlara teşekkür etmelerinin kaçınılmaz olduğunu hatırlatan Çidem, "Derneğimize işadamlarından yeterince destek ve yardım gelmiyor. Bu davranış işadamları çevrelerine de güzel bir örnek oluşturuyor. Derneğimizin faaliyetlerini daha etkin, hızlı sonuçlandırabilmesi için ihtiyaçları oluyor, ihtiyaçların karşılanması içinse yardımseverlere ihtiyaç duyuyoruz.” dedi.

Çocuklara bu güzel ve örnek davranışı için teşekkür eden Gazi İlkokulu Müdür Vekili Tamer Karaca da AKUT'un ülke genelinde ve Fethiye’de büyük işler başardığını ifade etti.

Bağış töreninin ardından AKUT ekibi, 4-D sınıfı öğrencilerine AKUT'u ve olası afetler karşısında neler yapılmasını anlatan sunum gerçekleştirdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER