ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mayıs 2013 Perşembe 18:33

Minik trafikçilerden Başkan Dede'ye ziyaret

Minik trafikçilerden Başkan Dedeye ziyaret


 Muş'ta Trafik Haftası kutlamaları kapsamında 80. Yıl Çocuk Yuvası ve Yetiştirme Yurdu’nda kalan çocuklar, Belediye Başkanı Necmettin Dede'yi makamında ziyaret etti.

Emniyet Müdürlüğü tarafından 80. Yıl Çocuk Yuvası’ndan alınan çocuklar, Vali Ali Çınar’ın ardından Belediye Başkanı Necmettin Dede ile görüştü. Ziyarette öğrencilerle sohbet eden Başkan Dede, trafikle ilgili çeşitli bilgiler verdi. Kendisinin de Ankara’da bir dönem trafik müdürlüğü ve emniyet müdürlüğü yaptığını ifade eden Başkan Dede, çocukların trafikte çok dikkatli olmalarını istedi. Trafikte yapılacak en ufak bir dikkatsizliğin veya kural ihlalinin üzücü sonuçlar doğurabileceğini dile getiren Dede, “Bu yüzden de sizler de trafik konusunda büyüklerinizi uyarın. Büyükleriniz sizlerin uyarısını dikkate alır. Çünkü trafikte en ufak bir dikkatsizlik veya kural ihlali üzücü sonuçlar doğurabilir." dedi.

Çevre temizliği konusunda da minikleri uyaran Dede, şöyle konuştu: "Çevrenizde gördüğünüz olumsuzluklar konusunda duyarlı olmalısınız. Eğer sokağa çöp atanı görürseniz, onu çöp atmaması konusunda uyarınız. Temiz bir çevre için hepimize görevler düşüyor. Bu görevleri hakkıyla yerine getirmeliyiz."

Emniyet Müdür Yardımcısı Bayram Kadir Tüylü, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ahmet Kamalak’ın da bulunduğu ziyarette, Başkan Dede, çocuklarla hatıra resmi çektirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER