ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 15:12

Minik okçular 12’den vuracak

Minik okçular 12den vuracak


Okçuluk Federasyonu tarafından Çanakkale Gelibolu’da yapılacak minikler yarışmasına Adana’dan 15 sporcu katılacak. Yoğun bir çalışma dönemi geçiren minikler yarışmadan derece ile dönmeyi hedefliyor.

Minikler Okçuluk Türkiye Şampiyonası 15-17 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale Gelibolu’da yapılacak. Yarışmaya Adana bölgesinden 15 sporcu katılacak. Yaklaşık 10 aydır çalışmalarını Beşocak Stadı’nda sürdüren minikler, yarışmaya 3 takım ve bireysel sporcu şeklinde katılacak. 09-14 yaş arasında 3 ayrı kategoride yapılacak yarışmaya toplamda 15 sporcu gidecek. Okçuluk il Temsilcisi Mehmet Darılmaz ve antrenör Selma Kaya tarafından yetiştirilen sporcuların yarışmada derece alması bekleniyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, iki sene öncesine kadar yapılmayan okçuluk sporunu iki milli okçu ile anlaşarak başlattıklarını söyledi. Federasyonun da çalışmalarından memnun olduğunu ifade eden Hadi, yarışmaya gidecek minik sporculardan umutlu olduklarını belirtti. Yeni yapılacak gençlik merkezi bünyesinde okçuluk için özel yer ayırdıklarını ifade eden Fazlı Bayram Hadi, milli takıma başarılı okçular yetiştirmek istediklerini söyledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER