ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 11:59

Minik öğrenciler köy okullarına kütüphane kuruyor

Minik öğrenciler köy okullarına kütüphane kuruyor


Bitlis’in Tatvan ilçesindeki minik muay thai ve kickbox öğrencileri “Tatvan’ın kütüphanesiz köy okulu kalmasın” sloganıyla başlattıkları kitap kampanyası kapsamında ilk kütüphaneyi ilçeye yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Eğritaş köyüne kurdu.

Takım hocaları Ömer Uğur’la birlikte topladıkları kitapları köy okuluna götüren minik sporcular kendilerini okul kapısında dört gözle bekleyen arkadaşlarıyla birlikte kitapları okula taşıyarak kütüphaneyi kurdular. Okullarında kütüphaneye kavuşmanın sevincini yaşayan köy okulu öğrencileri ise minik arkadaşlarına gösterdikleri fedakarlık örneğinden dolayı teşekkür etti.

Kampanyaya destek veren gönüllü öğrencilerden Merve Subası, hedeflerinin bu yıl ki okul dönemine kadar Tatvan’a bağlı 10 köy okuluna kütüphane kurmak olduğunu söyledi.
Kampanyaya kickbox ve muaythai sporcularından oluşan 100 öğrencinin destek verdiğini anlatan Subaşı, “Amacımız ilçemizde ki köy okullarını kütüphanesiz bırakmamak. Bu yüzden sporcu arkadaşlarımla birlikte Tatvan’ın kütüphanesiz köy okulu kalmasın” sloganıyla kitap kampanyası başlattık. Bu kapsamda ilk köy okuluna ilk kütüphanemizi bin kitapla kurduk.” diye konuştu.

Tatvan’da ki tüm köy okullarına kütüphane kurulana kadar kampanyanın devam edeceğini kaydeden Merve Subaşı, “Kampanyanın daha hızlı şekilde devam etmesi için herkesten kitap desteği bekliyoruz. Evlerinde okumadıkları ya da fazla kitabı olanlar bize ulaştırsın. Bizlere kitap bağışlayarak destek olmak isteyenler kitapları Tatvan Kapalı Spor Salonu'na getirmeleri yeterli olacaktır.” diye konuştu.
Eğritaş Köyü M. Zeki Peker İlkokulu öğrencilerinden Bünyamin Ayaz, okullarına kütüphane kuran arkadaşlarına 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER