ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 13:23

Minik kedi, hayata döndü

Minik kedi, hayata döndü


Hayvan dostu politika sayesinde bu zamana kadar pek çok sokak hayvanının bakımını yapan Altındağ Belediyesi, tedavilerini de üstleniyor. Belediyenin sosyal medya hesabındaki bir mesaj üzerine harekete geçen Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü, küçük bir kedinin hayatını kurtardı.

Ali Ersoy Mahallesi sakinlerinden İlyas Şeker’in, bir kedinin ayağının kırık olduğu ve acil yardıma ihtiyacı bulunduğu konusundaki mesajı üzerine harekete geçen belediye görevlileri, pazar günü olmasına rağmen acil müdahale ambulansıyla olay yerine gitti. Buradan alınarak Belediye Hayvan Bakımevi’ne götürülen kedi, hemen koruma altına alındı. Veteriner Hekim Mustafa Hilmi Yaranoğlu tarafından genel muayenesi yapılan ve röntgeni çekilen kedinin sol arka patisinde kırık olduğu tespit edildi ve destekli bandaja alındı. Kedi getirildiğinde canının çok yandığının her halinden belli olduğunu anlatan Yaranoğlu, “Kırık patisini, destekli bandaja aldık. 10 gün süreyle kafes istirahati yapacak, çünkü yürüyemeyecek. İyileştikten sonra da kendisini sahiplenecek iyi bir yuva bulmaya çalışacağız. Genel durumu oldukça iyi, sağlıklı, tekir bir kedi.” dedi.

Veteriner İşleri Şube Müdürü Adem Karasakallı ise “Sosyal medya sayesinde vatandaş-belediye işbirliğiyle bir hayvanı daha kurtardık. Vatandaşlarımızdan, sokak hayvanlarına karşı daha duyarlı olmalarını bekliyoruz. Sokakta karşılaşılan yardıma muhtaç, hasta ya da yaralı hayvanlar konusunda bizi haberdar ederlerse daha fazla canı kurtarmış oluruz.” şeklinde konuştu. Müdür Karasakallı, Altındağ Belediyesi’nin sosyal medyayı etkili biçimde kullandığına, vatandaşların istek, dilek ve şikayetlerinin anında ilgililer tarafından görülerek çözüme kavuşturulduğuna dikkat çekti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER