ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 18:30

Mimar ve inşaat mühendisleri sorunlarını konuştu


 Proje müellifi mimar ve inşaat mühendisleri, yapı denetim kuruluşu temsilcileri ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü personeli, İnşaat Mühendisleri Odası'nda bir araya geldi.

Toplantıya, Mimarlar Odası Başkanı Vedat Borulu, Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Yapı Denetim Şube Müdür Vekili Özgür Bildirici ve İl Müdürlüğü Yapı Denetim çalışma birimi personeli, yapı denetim firma temsilcileri ve Erzurum'da faaliyet gösteren proje müellifi mimar ve inşaat mühendisleri katıldı. İMO Yapı Denetim Komisyon Başkanı İlhan Tohumcu, yapı denetimin firması, proje müellifi ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü arasında yapım ve denetimin koordinasyonunun artırılması, çalışmaların organizeli yürütülebilmesi için söz konusu toplantıyı düzenlediklerini söyledi. Tohumcu, yapının proje onayından, iskanının alınmasına kadar geçen süreçte yapı denetim ile ilgili oluşabilecek problemlerin düzenlenecek toplantılarla çözüme kavuşturulacağına işaret etti. Tohumcu ayrıca geçen haziran ayında yürürlüğe giren Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğine de dikkat çekti.

İMO Yapı Denetim Başkanı, Büyükşehir Belediyesi Yönetmeliğinin iptal olduğunu ve yeni planlı alanlar tip imar yönetmeliğinin Erzurum’da oluşturduğu bazı problemlere dikkat çekti. Tohumcu, Büyükşehir Belediyesinin konuya el atarak tendi tip imar yönetmeliğini acilen hazırlatıp bakanlık onayına sunması gerektiğini sözlerine ekledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER