ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 16:01

Milyonluk villayı sahte icrayla ele geçirmişler


Beykoz’da sahibinin yurt dışında olduğu villayı sahte belgeler düzenleyip icra yoluyla aldıkları öne sürülen aralarında icra müdürü, bilirkişi ve PTT çalışanlarının da bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı. 500 bin lira değerindeki villayı 33 bin liraya ele geçirdikleri öne sürülen şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Hollanda’da yaşayan Enver D.’nin, Beykoz’daki villası kendisinin haberi olmadan icra yoluyla satıldı. İcra müdürü, bilirkişi, PTT çalışanları, belediye şoförü ve mahalle muhtarının oğlunun da adının karıştığı olay, Enver D.’nin oğlu Adil D. kalmak için villaya gelince ortaya çıktı. 2010 yılında savcılığa yapılan müracaatın ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince çalışma başlatıldı.

Soruşturmada, villanın bulunduğu mahalledeki bir kişinin yurt dışında bulunan Enver D.’nin kendisine borcu olduğunu söyleyerek icra müdürlüğüne başvurduğu öğrenildi. Enver D. adına yapılan tebligatlar, ayarlanan PTT çalışanları sayesinde sahibine ulaşmış gibi gösterildi. Yasal sürede itiraz gerçekleşmeyince villa icra yoluyla satılığa çıkarıldı. Çeteyle ortak çalıştığı öne sürülen bilirkişinin 52 bin lira değer biçtiği villanın 33 bin liraya satıldığı belirlendi. Evi alan kişinin hemen ardından yeni satışlar gerçekleştirdiği ve bu sırada bir emlakçıdan yardım istediği öğrenildi.

Gözaltına alınan şüpheliler, Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından Beykoz Adliyesi’ne sevk edildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER