ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Şubat 2013 Salı 13:04

Milliyetçiyim diyenleri yerden yere vurdu

Milliyetçiyim diyenleri yerden yere vurdu

Başbakan Erdoğan'dan, AK Parti grup toplantısında çözüm sürecine ilişkin çarpıcı açıklamalar.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. 

Erdoğan'ın gündeminde milliyetçilik tartışmaları vardı. CHP ve MHP'ye de yanıt verdi.

Başbakan'ın konuşmasından satır başları:

Hocalı katliamında şehit edilen kardeşlerimizi rahmetle yad ediyorum. Yakın tarihin bu katliamını unutmayacak ve unutturmayacağız. İstanbul'da kentsel dönüşüm kapsamında hayırlı yıkımlar yaptık. Reform girişimimize karşı çıkanlar var.

ERBAKAN'I ANDI

Yarın 27 Şubat. Bir tarihi günü daha yaşayacağız. Değerli hocamız başbakanımız merhum Erbakan'ı kaybedişimizin 2. yılı olacak. Hocamızı da rahmetle anıyorum.

Yurt içinde ve yurdışında gündemdeki konuları ele aldık. Merkel'le Türkiye-Almanya ekonomik konuları, AB sürecini ve Suriye konusunu etraflıca konuştuk.

İstanbul'da iki önemli açılış yaptık. Kentsel dönüşümün örneğini Zeytinburnu'nda yaptık. İstanbul BŞB, 731 konutun inşaatını bitirdi ve hak sahiplerine anahtarlarını teslim ettik. Esenler'de de 280 konutu teslim ettik.

KILIÇDAROĞLU'NA SERT SÖZLER

CHP ve yanındakiler kentsel dönüşümün önüne geçmek istiyor. CHP ve yanındakiler insanları ölüme mahkum etmek istiyor. Mardin Kızıltepe'deki sözlerim CHP ve MHP tarafından istismar edilmek istendi. CHP Genel Başkanı bu sözleri Rize'de söyleyemezsin dedi. Biz konuştuğumuz yere göre, kişiye göre dil kullanmayız. CHP Genel Başkanı farklı yerde, farklı şeyler söyleyen biri arıyorsa aynaya baksın. Hakkari'de bayrak sallayamayan kişi bizi farklı yerlerdefarklı konuşmakla itham edemez.

CHP Genel Başkanlığı 3 yıldır sabah söylediğini akşam  bizzat kendisi yalanlıyor. Ankara'da İzmir'de salladığı bayrağımızı gidip doğuda sallayamayan biri bizi eleştiremez. Hakkari'de bayrak sallayamayan kişi bizi farklı yerlerdefarklı konuşmakla itham edemez. Partini Atatürk'ün kurduğu  parti diye tanıtacaksın gidip Hakkari'de bayrağı sallaymayacaksın. Biz heryerde aynı sözleri söylüyoruz. Biz Hakkari'deki mitingimizide aynı bayrak altında yaptık. 

Kılıçdaroğlu, o İzmir Milletvekilini yanına alsın o düşüncelerini memleketi Tunceli'de söylesin. Çıkmış milliyetçilik ve ulusalcılık aynı şeyler diyor, sevsinler. Bizim siyasi tarihimiz boyunca en sık kullandığımız kavram millet kavramıdır. Miilet ve milliyetçilik kavramlarına Türk milleti nasıl bakıyorsa biz de öyle bakıyoruz.

Etnik, bölgesel ve dinsel milliyetçiliğe karşıyız dedik. bunu 12 yıl önce söyledik. Ecdadımız millet kavramı ile ne kastediyorsa biz de aynı şeyi kastediyoruz.

IRKÇILIK DİNİMİZCE DE YASAKLANMIŞTIR 

Tarihten bir örnek...

Elimdeki şu kitaptan söz etmek istiyorum.  Baskı tarihi 1940. Baskı yeri İstanbul. Bu kitabın 5. sayfasına bir resim var. Raflarda yüzlerce kafa tası var, incelenmiş ya da incelenecek.. 10. sayfada başka odanın resmi var. Aynı şekilde raflarda yüzlerce kafa tası var. 22 ve 23. sayfalarda kadın ve erkekler üzerinde ölçümler yapılıyor. Türk kafatasının değerleri ölçülüyor.

Kitabın 53. sayfasında da aynı resimler var. Başka ilginç şey de var. Bunu da söyleyim. -Türk Antropoloji Enstitüsü'nün bu kitabında, Atatürk ve İsmet İnönü'nün imzaları var. -Şimdi soruyorum. Bu insani mi? Bizim dinimizde böyle şeyleri yeri olabilir mi?

Şeytan kendisinin ateşten yaratıldığını söyleyip kendini üstün görüp insanı düşük görmüştür

Siz tarihi vesika gösterek istiyorum. 10 ayrı bölgede kafatasları ölçülmüş, bizim millet tarifsiz kafatasçılık olabilir mi? kendi ırkının üstün olduğunu söyleyen şeytanın izindedir.

CHP, MHP VE BDP'NİN MİLLİYETÇİLİK ANLAYIŞINA PRİM VERMEYİZ

Buradan MHP ve BDP'li seçmen kardeşelerime sesleniyorum. CHP'li seçmen kardeşlerime sesleniyorum. Rabbim sizi boylar ve kabilelere halinde yarattı. Tanışın diye. Allah katında üstünlük takvadadır deniliyoru. Şu ırk üstündür demiyor. Hepiniz çamurdansınız.

ÖCALAN'IN ÖRNEK GÖRTERDİĞİ HADİSİ HATIRLATTI

Aynı şekilde peygamberimiz de 'Arap'ın Acem'e, Acem'in de Arap'a üstünlüğü yoktur' demiştir.

Her ırk saygındır. Birbirlerini kırmayacak. Kültürlerini yaşayacaklar. Ama kardeş olarak birlikte yaşayacak. Bizim kırmızı çizgilerimiz var. Tek millet tek vatan tek bayrak. Türkiye'nin dört bir yanında bunları işliyoruz. Milliyetçilik ayaklarımız altındadır dediğimiz diğer milletleri aşağılamayı kasteddik.

Biz MHP bölme ve parçalamanın diliyle millyetçiliğine pirim vermeyiz. CHP'nin izinden giden BDP'nin milliyetçilik anlaşıyışına da asla prim vermeyiz.

Geldiğimizde işçiye memura 13.5 katrilyon borç vardı, onu ödedik. Bugün milliyetçiyiz diyenler kamu bankalarını 16 milyar dolar zararla bize devrettiler. 6 sıfırla rekora koştuk. Maaşını alan döviz bürolarına gidiyorduk.

Şu anda paramız değer kazandı. TC Ay Yıldızlı bayrağımızı gururla dalgalandırdık.

"BİZİ REZİL ETTİNİZ"

MHP terörle ilgili hakaret dışında tek bir öneri getirmedi. CHP istismardan başka bişi yapmadı Bizden önce hükümette olan MHP, ülkeyi borç batağı ve IMF borcuyla iade aldık. Biz AK Parti iktidarı olarak, borçları sıfırladık, IMF ile Mayıs'ta ilişkiyi kesiyoruz.

KEY ödemelerini yaptık. İhracaatı 4 katına çıkardık. Zararla devraldığımz kamu bankalarını kara geçirdik. İlk uydumuz fırlattık, savunma sanayimize yatırım yaptık. İlk yerli tankımızı yaptık. Orta Asya'da ve Balkanlar'da Türk anıtlarını tamir ettik onardık. Bizim millyetçiliğimiz işte bu.  Ecdadımızın ulaştığı her yere ulaştık. DSP-ANAP-NHP iktidarı olarak sabah akşam kalkıp paramızın yanına '0' attınız. Rezil ettiniz. Bizden randevu istedi. Oturduk konuştuk. Biz anayasayı bile birlikte değiştirebiliriz dedik. "Görev verin hazırlıklarını yapsınlar bu adımı birlikte atalım" dedim. 

İMRALI ÇÖZÜM SÜRECİ GÖRÜŞMELERİ

Adalet Bakanlığımız buna izin verdi. İmralı sürecinde akan kan sorumluluktan kaçanların eline  yüzüne bulaşacaktır. Çözüm için her yola başvururuz. Baldıran zehirin de içeriz . Yeterki bu ülkeye huzur gelsin. Türk ne kadar kardeşim se Kürt de benim okadar kardeşimdir. Laz da benim kardeşimdir. Çünkü biz yaradılanı yaratandan ötürü seviyoruz. Savaş kolay barış zordur. Biz zora talibiz. Bu ülkenin aydınlarından yeterki desteği alamadık ama almayı bekliyoruz.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER