ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 16:15

Milliyet Gazetesi'nde deprem!

Milliyet Gazetesinde deprem!

Kulislerde konuşulanlara göre, Milliyet'in Yayın Yönetmeni Derya Sazak, dün gece gazeteyi terk etti.


Abdullah Öcalan'ın İmralı Cezaevi'nde BDP'li vekillere söylediği sözleri İmralı Zabıtları manşetiyle yayınlayarak gündeme damgasını vuran Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak, kulislerde konuşulanlara göre patrondan uyarı alınca gazeteyi terketti.

Milliyet'in patronu Yıldırım Demirören'in Derya Sazak'tan Başbakan Erdoğan'ın isteği üzerine, Hasan Cemal ile Can Dündar'ı işten çıkarmasını istediği iddia ediliyor.

Gerçekgündem.com'un haberine göre "İmralı Zabıtları" başlıklı haberiyle gündemi değiştiren ve iktidarının şimşeklerini üstüne çeken Milliyet Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak, gazetenin patronu Erdoğan Demirören tarafından uyarılınca odasını boşalttı.

Kulislerde konuşulanlara göre, Sazak'ın odasını boşaltmasına giden süreç şöyle gelişti:

SENİ BU HABERLER İÇİN GETİRMEDİK

Gazetenin sahibi Erdoğan Demirören, dün akşam saatlerinde Yayın Yönetmeni Derya Sazak'ı odasına çağırdı. Demirören, gazetenin yayın çizgisinden memnun olmadıklarını belirterek, "Biz böyle bir gazete istemiyoruz. Seni buraya bu tür haberler yapman için getirmedik'' dedi.

Sazak ise haberin arkasında durdu ve "Bu tutanak dünyanın her yerinde haberdir'' dedi. Görüşme sırasında, Demirören'in "Başbakan Can Dündar ile Hasan Cemal'i istemiyor, yazılarına son ver'' dediği de kaydedildi. Sazak, bu isteği gerçekleştiremeyeceğini belirtti.

SAZAK GAZETEYİ TERKETTİ

Yaklaşık beş dakika süren görüşmenin ardından, Sazak kendi odasına geçti ve kitapları ile dosyalarını alarak gazeteden ayrıldı. Sazak, dün gece Milliyet ve Vatan'ın düzenlediği kokteyle de katılmadı. Kokteylde Erdoğan Demirören'in olmaması da dikkat çekti.

Gazeteciler.com'da yer alan habere göre, bu sabah Milliyet Gazetesi'nin Yazı İşleri toplantısına da Sazak'ın katılmadığı, toplantıyı Tahir Özyurtseven'in yönettiği öğrenildi.

KRİZ ÇÖZÜLDÜ! DERYA SAZAK VE CAN DÜNDAR AYRILMADI!

Medyaradar'ın iddiasına göre; gazetede patlayan kriz şimdilik çözülmüş gibi gözüküyor.

Dün gece Erdoğan Demirören ile yaşadığı tartışma nedeniyle gazeteyi terk eden ve sabah toplantısına katılmayan Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak, saat 13.30’da başlayan öğle toplantısına başkanlık etti.

Can Dündar’la ilgili bir sıkıntı da giderildi. Usta kalem yazılarına devam edecek.

Üç gündür yazmayan Hasan Cemal ise bir sürelik ayrılığın ardından Galatasaray’ın Schalke 04 ile deplasmanda oynayacağı Şampiyonlar Ligi maçının ardından Milliyet’teki yazılarına devam edecek.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER