ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ocak 2014 Pazartesi 12:16

Milliyet foto muhabiri Aygün'ün Türkiye'ye getirilmesi


Gümüşhane Valisi Yusuf Mayda, Milliyet foto muhabiri Bünyamin Aygün'ün 40 gün önce Suriye'de kaçırılmasının ardından, serbest kalması üzerine yaptığı açıklamada, "Sevinçliyiz, dün akşam güzel haberini aldık, topyekun bir gayret vardı, ilk duyduğumuzda aile bireyleriyle görüştük" dedi.
Mayda, Aygün'ün kurtarılmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirterek, sürecin başından beri topyekun bir gayret gösterildiğini, bu sürece twitteri etkili bir şekilde kullanan vatandaşlar ile ölçülü bir şekilde tepki gösteren gazetecilerin katkı sağladığını söyledi.
Aygün'ün kurtarılmasında güzel ve etkili bir ekip çalışmasının yapıldığını ifade eden Mayda, şunları kaydetti:
"Sevinçliyiz, dün akşam güzel haberini aldık. Topyekun bir gayret vardı. İlk duyduğumuzda aile bireyleriyle görüştük, Dışişleri ile İçişleri Bakanlığının Dış İlişkiler Daire Başkanlığı ile görüştük. Milletvekillerimiz Ankara'da Dışişleri ile irtibata geçti. Twitteri etkili şekilde kullanan her vatandaşımız bu konuda katkı sağladı. Gazeteciler Cemiyetimiz ve sivil toplum örgütlerimiz güzel organizasyonlar yaptı. Olağanüstü bir tepki gösterilirse pazarlık konusu edilebilir mi endişesi vardı. Ölçülü bir tepki gösterildi. Güzel, sıkı takip edildi. Güzel bir ekip çalışması yapıldı."
Gümüşhane olarak Bünyamin Aygün ile iftihar ettiklerini, Aygün'ün güzel çalışmaları, ödülleri ve kitapları olduğunu vurgulayan Mayda, Aygün'ün sağ salim ailesine kavuşmasının Gümüşhanelileri sevindirdiğini belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER