ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 21:31

Milli tekvandocu üç çocuklu aileye sahip çıktı

Milli tekvandocu üç çocuklu aileye sahip çıktı


Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde milli sporcu Tekvando Dünya Şampiyonu Mustafa Gürsoy, ilçeye bağlı Tepedoğan köyünde ağıldan bozma bir evde eşi ve 3 çocuğuyla yaşam mücadelesi veren aileye sahip çıktı. Gürsoy, köyde satın aldığı evi ve eşyasını da alarak aileye teslim etti.

Milli tekvandocu Gürsoy, Tepedoğan köyünde yaşayan ablasını ziyareti sırasında ailenin durumunu öğrendiğini belirterek, "Ablamı ziyaret için köye geldiğimde bana bir ağıldan bozma evde, beyin ameliyatı geçirmiş üç çocuğuyla yaşam mücadelesi veren Fevzi Gencol kardeşimizin yardıma ihtiyacı olduğunu öğrendim. Kendilerini ziyaret için evlerine gittiğimde ev ev değil, hayvanların kaldığı ağılı eve çevirmişler burada yaşıyorlardı. Bu duruma gerçekten çok üzüldüm. Konunun ciddiyetini buraya geldikten sonra daha iyi anlamış olduk. Böyle bir evde eşi, 3 küçük çocuğu ve kendisi beyin ameliyatı olmuş bir baba yaşam mücadelesi veriyor." dedi.

Çocukların gece yatarken korkarak uyuduğunu ifade eden Gürsoy, "Burada çocukları bırakın bizler bile yatmaya kalksak fare ve diğer böceklerden korkmadan uyumamız imkansızdır. Bu ailemize Allah sabır vermiş ve bütün zorluklara göğüs gererek hayatlarını idame ettirmeye çalışmışlar. Ailemize köyde kullanılmayan bir evi ve içinin mobilyasını, beyaz eşyasını, halısını bütün eşyalarını aldık. Ayrıca Allah ömür verdiği sürece ailemizin bütün gıda masraflarını da ben üstleneceğim." diye konuştu.

Fevzi Gencol, yapılan yardımlardan dolayı milli tekvandocu Gürsoy’a teşekkür ederek, "Üç çocuğum var. İki yıl önce beyin ameliyatı oldum, beynimde tümör çıktı, şu anda tedavi görüyorum, tedavi olduğum için çalışmamı beş yıl yasakladılar. Milli sporcumuz ve köylümüz Mustafa kardeşimiz benim önceki oturduğum evi gördü, bu nedenle bana bir ev ve eşyalarını aldı. Ayriyeten de bir ömür boyu gıdamı alacağını taahhüt etti. Allah kendisinden razı olsun. Ailecek çok mutlu olduk." diye duygularını dile getirdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER