ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 14:16

Milli Sporcular Olimpiyat Ruhu’nu anlattı

Milli Sporcular Olimpiyat Ruhunu anlattı


Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, olimpiyatların Türkiye’de yapılabilmesi için bilinçli taraftarlık örneği gösterilmesi ve olimpiyat ruhunun canlanması amacıyla düzenlediği program kapsamında 19-25 yaş arası gençler olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu sporcularla bir araya geldi. Sporcular, gençlerin sordukları soruları cevaplayarak onlara çeşitli tavsiyelerde bulundu.

Bağcılar Belediyesi Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda panele katılan Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar, tarihçi-yazar Talha Uğurluel, Prof. Dr. Hasan Kasap ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkilileri panelde konuşma yaptı.

Türkiye’nin birçok ilinden 18-25 yaş arası öğrencilerden oluşan ekip, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Olimpiyat Ruhu ve Bilinçli Taraftarlık Kampı’ programı kapsamında düzenlenen etkinliklere katıldı. Bu çerçevede Bağcılar Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Ümit Bozkurt, Rıza Kayaalp, Hamide Bıçkın Çetiner, Bahri Tanrıkulu, Serkan Yağcı, Nazmi Avluca, Berat Alphan, Hakan Yıldırım, Enver Yıldırım, Ahmet Arslan ve Burcu Çetinkaya gibi başarılı sporcular katıldı.

Öğrenciler bir araya geldikleri 10 farklı branştaki sporculara çeşitli sorular yöneltti. Sıcak ortamda geçen söyleşi sırasında sporcular her soruya içtenlikle cevap verdi. Öğrencilere değişik spor dallarıyla ilgili bilgiler veren sporcular hayatta başarılı olmak için ne yapılması gerektiği konusunda da çeşitli tavsiyelerde bulundu.

Bağcılar Belediyesi Başkan Yardımcısı Yavuz Subaşı’nın yanı sıra çok sayıda davetlinin katıldığı programda ayrıca bir panel düzenlendi. Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar Talha Uğurluel, Prof. Dr. Hasan Kasap ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ‘Takımdaşlık-Bilinçli Taraftarlık, Olimpiyat Ruhu ve Centilmenlik, Olimpik Hareketin Amacı ve Önemi, Türklerde Spor’ başlıklı konuşma yaptı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER