ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2014 Salı 23:30

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Ardahan'da


Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Bizden önceki dönemlerde bunlar milletten aldığı bütün vergiyi her 100 liranın 86 lirasını faize verdi. Geriye kalan 14 liraya ne yatırım yaptı, ne memur alabildi, ne işçi alabildiler, ne memurun, ne de işçinin maaşına zam verebildiler. Böyle olduğu içinde Bolu Tüneli yıllarca bitmedi. Karadeniz otoyolu bitmedi. Tünellere başlayamadılar. Açtıkları tünellerin içinde boğuldular" dedi.
Kazım Karabekir Caddesi'ndeki AK Parti seçim bürosunu ziyaret eden Yılmaz'ı, AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar ve partililer karşılandı.
Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, millete hizmet etmenin kendileri için öncelik olduğunu, bu nedenle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çok çalıştığını söyledi. Yılmaz, kutuplaşmadan kaçınacaklarını belirterek, "Bizim işimiz kutuplaşma değil. Bizim hiç kimseyle husumetimiz yok. Ancak yedi düvel hep birlikte bize saldırıyor. İçerdeki işbirlikçilerle birlikte bize saldırıyor. Ama biz diyoruz ki 'nefsimizden başka bizim düşmanımız yok" diye konuştu.

-"Adnan Menderes ezanı Türkçe okuyanlara ceza vermedi"
CHP'yi tutarsızlıkla eleştiren Yılmaz, şunları söyledi:
"Bize 'Geriye gidiyoruz' diyen bir CHP zihniyeti var. Ağzıma almak istemediğim bu partiler 'Demokrasiden geri gidiyoruz' diyen partilere şunları söylemek istiyorum. Sizin döneminizde demokrasinin iki çıtası vardı. Biri din, diğeri ise etnik kimlikti. Eğer siz kimliğe ve kişinin inancına karşı çıkıyorsanız, demokrasinin D'sinden anlamış değilsiniz. Bir adımda ileri gidemezsiniz. CHP döneminin Türk Ceza Kanunu vardı. 1950'ye kadar, 526. madde diyor ki, 'Arapça ezan ve kamet okuyanlar 3 ay hapisle cezalandırılacaktır'. CHP milletin dinine bu kadar uzaktır. Başka hiçbir şeye gerek yok. Menderes iktidara geldikten sonra Arapçayı serbest bırakmadı, sadece 'Arapça okuyanlara ceza vermeyeceğim' dedi. Vatandaş ister Türkçe okusun ister Arapça . Ancak vatandaşın ruhunun telini titreten Arapça olduğu için otomatikman Arapçaya dönüldü."

-"Açtıkları tünellerin içinde boğuldular"
Kendi hükümetleri döneminde ekonomide büyük değişimlerin yaşandığını ifade eden Bakan Yılmaz, şunları kaydetti
"Elinizi vicdanınıza koyun. 80 yılda bu ülkeyi yönetip de 230 milyar dolar milli gelir yaratanlar mı bu ülkeyi daha iyi yönetti? Yoksa 10 yılda 570 milyar daha bunun üstüne koyanlar mı daha iyi yönetti? Bizden önceki dönemlerde bunlar milletten aldığı bütün vergiyi her 100 liranın 86 lirasını faize verdi. Geriye kalan 14 liraya ne yatırım yaptı, ne memur alabildi, ne işçi alabildiler, ne memurun, ne de işçinin maaşına zam verebildiler. Böyle olduğu içinde Bolu Tüneli yıllarca bitmedi. Karadeniz otoyolu bitmedi. Tünellere başlayamadılar. Açtıkları tünellerin içinde boğuldular. İşte biri Bolu Tüneli, diğeri Ayaş Tüneli."
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER