ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 14:07

Milli Rallici Çetinkaya'dan Suriyelilere moral ziyareti

Milli Rallici Çetinkayadan Suriyelilere moral ziyareti


Milli Rallici Burcu Çetinkaya, ülkelerindeki çatışmalardan kaçarak Türkiye sınırına çadır kuran Suriyelileri ziyaret etti. Çetinkaya, "Uzaktan bakarak yaşamakla, televizyondan seyretmek çok farklı, burada görmek farklı." dedi.

Burcu Çetinkaya, İHH Ekipleri ile beraber ülkelerindeki olaylar sırasında ailelerini kaybeden ve Türkiye sınırına yakın kamplara sığınan Suriyelilere moral verdi.

Hastaneleri ziyaret eden Çetinkaya, bombardımanda yaralananlarla sohbet etti. Milli rallici ziyaretinde "Uzaktan bakarak yaşamakla, televizyondan seyretmek çok farklı, burada görmek farklı; yanı başınızdaki komşunuz olan dostlarınızın, kolu kopmuş annelerin, bacağında şarapnel parçaları olan ufacık çocukları görünce suçu nedir diye düşünüyor insan." şeklinde konuştu.

Vakfın Suriyeliler için oluşturduğu fırını da gezen Çetinkaya, "Zulme uğrayan insanlara üretilen ekmekten bir parça paylaştık. Tüm gönüllü dostların emekleri biraz olsun içimi rahatlattı. Zulme uğrayan herkese yardım etmek bizim boynumuzun borcudur. Elimizden geldiği kadar yardım etmeliyiz." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER