ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 12:54

Milli Parkı'na yüzde 50 zam yapıldı


Aydın'ın Kuşadası ilçesine bağlı Güzelçamlı beldesindeki Dilek Yarımadası Milli Parkı'nın giriş ücretine yüzde 50 zam yapıldı. Yerli ve yabancı piknikçilerin akınına uğrayan, özellikle hafta sonları kapısında geceden kilometrelerce araba kuyruğu oluşan parktaki yoğunluğu azaltmak için 1 Haziran 2013'ten itibaren uygulanacak uygulanan zamla giriş ücreti hafta içi 10, hafta sonu 15 liraya çıktı. Milli parka geçen yıl 120 binden fazla araba girmiş, yaklaşık bin 500 lira gelir elde edilmişti.

Dilek Yarımadası Milli Parkı Müdürü Erdinç Kutsal, yaptığı açıklamada, “Hafta sonları, ziyaretçi sayısında en az beş kat artış oluyor. Bu yoğunluğu azaltabilmek için hafta içi otomobil girişleri 10, hafta sonları 15 lira olarak belirlendi. Piknikçilerden en büyük isteğimiz, yasak olduğu levhalarla ve girişte de ifade edilmesine rağmen tüp ve mangal sokulmaması.” dedi. Müdür Kutsal, parka giriş ücretlerini şöyle sıraladı: “Şahıs, 4 liradan 3 liraya indi. Motosiklet 7 lira olarak kaldı. Otomobil hafta içi 10, hafta sonu 15, minibüs 40, büyük minibüs 50, otobüs 110 lira.”

Dünyaca ünlü doğa ve deniziyle yerli ve yabancı piknikçilerin ilk tercihlerinden olan parka girildikten sonra İçmeler, Aydınlık, Karasu ve Kavaklı koylarında denize girilebiliyor. Park içindeki tuvaletlerden, soyunma kabinlerinden otoparktan, şezlong ve şemsiyelerin yanısıra masa ve sandalyelerden de faydalanılabiliyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER